Płock: rusza Poczta Informacji Pozytywnie Inspirujących

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   02 marca 2017 10:43


Płock: rusza Poczta Informacji Pozytywnie Inspirujących Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Poczta Informacji Pozytywnie Inspirujących to nowy projekt Płockiego Wolontariatu, który na co dzień pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta, w tym osobom niepełnosprawnym, starszym i samotnym . Będą to dostępne w kilku miejscach w mieście koperty tylko z optymistycznymi wiadomościami ze świata i z kraju; będę też newsy lokalne.

Poczta Informacji Pozytywnie Inspirujących działała będzie w czterech lokalizacjach na terenie miasta, wśród których znalazły się księgarnia, kawiarnia i restauracja. Od 2 marca to tam będzie można znaleźć specjalnie przygotowane żółte koperty z optymistycznymi aktualnościami.

- Pozytywne wiadomości umieszczane w kopertach, w tym dotyczące ciekawych wydarzeń w kraju i na świecie, będą wybierane i redagowane przez wolontariuszy z powołaniem się na źródło informacji. Znajdą się tam również inspirujące aktualności lokalne, a także wiadomości o naszych przedsięwzięciach związanych z wolontariatem, o tym, jak pomagamy i jak można pomagać. Będą również niespodzianki. Każdy będzie mógł zabrać kopertę i podzielić się optymistycznymi informacjami z innymi - powiedziała PAP szefowa Płockiego Wolontariatu Beata Olszewska.

Ostemplowane żółte koperty Poczty Informacji Pozytywnie Inspirujących będą pojawiały się w każdy pierwszy czwartek miesiąca. W kopertach będzie można znaleźć np. przygotowane przez wolontariuszy komiks o idei wolontariatu, a także zakładki do książek i naklejki.

Jak przyznała Olszewska, Płocki Wolontariat liczy na inicjatywę wszystkich chętnych osób i instytucji, chcących zapełniać żółte koperty i dzielić się pozytywnymi informacjami i inspirującymi inicjatywami.

Celem projektu, jak poinformował urząd miasta, jest "zwiększenie dostępu do dobrych wiadomości wśród mieszkańców Płocka oraz zwyczajne umilenie innym dnia", a także promowanie idei wolontariatu.

- Naukowcy oszacowali, że współczesny człowiek otrzymuje dziennie taką ilość informacji, jaka zmieściłaby się w 174 wydaniach papierowego dziennika lub na 57 płytach CD. Każdego dnia jesteśmy, mniej lub bardziej świadomie, bombardowani setkami newsów, powiadomień, notatek prasowych, reklam, filmów i filmików, artykułów, nagłówków, komentarzy i ostrzeżeń. Zdecydowana większość docierających do nas informacji ma negatywny wydźwięk - podkreślili inicjatorzy płockiego projektu.

Według nich, Poczta Informacji Pozytywnie Inspirujących, ma zwracać uwagę na to, co dobre, a co pozostaje często niezauważone wśród wielu innych wiadomości.

Płocki Wolontariat, który działa od 2011 r., skupia ok. 170 wolontariuszy w różnym wieku, którzy na co dzień pomagają najbardziej potrzebującym mieszkańcom miasta, w tym osobom niepełnosprawnym, starszym i samotnym - najmłodszy z wolontariuszy ma 15 lat.

W 2016 r. Płocki Wolontariat prowadził projekt "Obiad" - niedzielnych obiadów wolontariuszy z osobami starszymi i samotnymi. Darmowe posiłki, które przygotowywały płockie restauracje, były dostarczane do domów podopiecznych. Rok wcześniej uruchomiono akcję domowych, bezpłatnych wizyt fryzjerów u osób niepełnosprawnych, a także spotkań osób starszych z młodzieżą i porad udzielanych przez seniorów, np. jak robić domowy makaron czy lepić pierogi.

W ramach projektu społecznego "Matki", który realizowany był w 2014 r., Płocki Wolontariat, wydał kalendarz z fotografiami kobiet i ich niepełnosprawnych dzieci. Dochód ze sprzedaży kalendarza przekazano płocczankom, które samotnie opiekują się chorymi przewlekle dziećmi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR