PO: przygotowaliśmy ustawę wprowadzającą czek opiekuńczy

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   13 listopada 2017 14:21


PO: przygotowaliśmy ustawę wprowadzającą czek opiekuńczy Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trwają konsultacje nad projektem Platformy Obywatelskiej "Polska Seniora"; to będzie nasza oferta programowa, którą będziemy wdrażać w życie, gdy dojdziemy do władzy - podkreśliła w poniedziałek (13 listopada) autorka projektu, posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz.

- Nie wystarczy dać seniorom kilka "stówek" na święta, licząc, że to załatwi problemy osób starszych - zaznaczyła Okła-Drewnowicz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Kielcach, gdzie parlamentarzyści świętokrzyskiej PO podsumowali dwuletnie rządy PiS.

Poinformowała, że trwają prace nad programem polityki senioralnej, który zapewni osobom starszym pomoc w różnych obszarach ich życia. - Kiedy są zdrowi i bardzo aktywni, to trzeba ich wesprzeć przez np. wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku, czy Rad Seniora - dodała.

Okła-Drewnowicz podkreśliła, że w przygotowywanym projekcie poruszony zostanie temat rozwiązania problemu cen za leki. - Dzisiaj osoby starsze zostały oszukane, ponieważ usłyszeli, że dla każdego seniora powyżej 75. roku życia leki będą za darmo. To jest kłamstwo, bo nie wszystkie leki i nie dla każdego będą bezpłatne - tłumaczyła posłanka. Zwróciła uwagę, że w tej kwesti seniorom "trzeba zaproponować rozwiązanie solidarne, powszechne i sprawiedliwe".

PO zapowiada, że w swoim projekcie zaproponuje stworzenie warunków, które umożliwią chorym seniorom, jak najdłuższy pobyt w miejscu ich zamieszkania. - Przygotowaliśmy ustawę wprowadzającą czek opiekuńczy. Dzięki niemu będzie można zapłacić np. za opiekę nad osobą starszą, w przypadku, kiedy ktoś ma dzieci zobowiązane do alimentacji, a one nie mogą się zająć swoją mamą, tatą. Wtedy takim czekiem będzie można zapłacić za opiekę - wyjaśniła Okła-Drewnowicz.

Posłanka PO zaznaczyła, że konsultacje dot. projektu "Polska Seniora" prowadzone są we wszystkich województwach w kraju. W tym roku parlamentarzystka planuje odwiedzić region podkarpacki i małopolski.

- Po nowym roku spotkamy się w kolejnych województwach, a na zakończenie przedstawimy program dla seniorów, który będzie napisany przez nich samych - poinformowała. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR