Podkarpacki PiS: obniżymy wiek emerytalny

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   18 października 2015 15:50


Podkarpacki PiS: obniżymy wiek emerytalny Bezpłatne leki dla osób 75+ i obniżenie wieku emerytalnego to propozycje PiS. Fot. Fotolia

Obniżenie wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn zapowiedzieli podczas wojewódzkiej konwencji kandydaci PiS w województwie podkarpackim.

Otwierająca listę PiS do Sejmu w okręgu rzeszowskim (nr 23) posłanka prof. Józefa Hrynkiewicz podkreślała, że chodzi o zagwarantowanie prawa do przejścia na emeryturę kobietom, które ukończą 60. rok życia i mężczyznom po ukończeniu 65. roku życia.

- Prawo, nie obowiązek przechodzenia na emeryturę. Osoba, która przechodzi na emeryturę w wieku 60 lat być może chce jeszcze pracować, wobec tego będzie mogła jeszcze pracować, być może chce przejść na emeryturę i zająć się swoją rodziną, swoimi wnukami czy swoimi starymi rodzicami - mówiła Hrynkiewicz.

Lider listy PiS w okręgu wyborczym nr 22 w Krośnie wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński przypomniał jednym z priorytetów Prawa i Sprawiedliwości jest skierowanie uwagi na ludzi starszych. - Chcemy wprowadzić leki za darmo dla osób, które przekroczą 75. rok życia - mówił.

Hrynkiewicz zapowiedziała, że w swojej pracy parlamentarnej skoncentruje się na kwestii ubezpieczeń społecznych, obejmujących ubezpieczenie od choroby, niezdolności do pracy, bezrobocia, czy opieki nad rodziną. - W naszym programie przywracamy system solidarnościowy w ubezpieczeniu społecznym - mówiła. Podkreśliła też, że zostanie zachowane ubezpieczenie społeczne dla rolników.

W 2011 r. w okręgu nr 22 w Krośnie wybory do Sejmu wygrało PiS, uzyskując 44,17 proc. poparcia, przed PO - 25,30 proc., PSL - 12,65 proc. i Ruchem Palikota - 7,06 proc. Sześć mandatów poselskich przypadło PiS, trzy PO i po jednym PSL i Ruchowi Palikota.

W okręgu nr 23 w Rzeszowie PiS przypadło osiem mandatów, PO zdobyła cztery, a po jednym PSL, Ruch Palikota i SLD. PiS zdobyło 48,03 proc. głosów, PO - 24,46 proc., PSL - 10,46 proc., Ruch Palikota - 6,72 proc., a SLD 5,61 proc.(PAP) 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.