Podkarpackie: wojewoda wydał poradnik dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   31 lipca 2015 08:03


Podkarpackie: wojewoda wydał poradnik dla seniorów  Poradnik "Bezpieczne życie seniorów" będzie dystrybuowany przez samorządy z Podkarpacia. Fot. Archiwum

Sposoby działania oszustów wyłudzających pieniądze metodą "na wnuczka", prawa konsumenta przy zawieraniu umów w ramach sprzedaży bezpośredniej - to niektóre z tematów omówionych w poradniku "Bezpieczne życie seniorów", wydanym przez wojewodę podkarpackiego.

Przygotowano ok. 20 tys. egzemplarzy poradnika. Będzie on sukcesywnie dystrybuowany przez samorządy. Część egzemplarzy trafi do uczestników uniwersytetów trzeciego wieku, działających na terenie województwa.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody Małgorzata Oczoś-Błądzińska, poradnik powstał z myślą o osobach starszych, ich rodzinach i opiekunach.

- Zmieniające się uwarunkowania społeczne, w tym struktura pokoleniowa i demograficzna, postępująca skala starzenia się społeczeństwa, a także występujące w życiu codziennym zagrożenia uwrażliwiają nas na potrzeby osób w podeszłym wieku. Obligują nas do podejmowania skierowanych bezpośrednio do tej grupy społecznej działań profilaktycznych i pomocowych. Jedną z podjętych w tym zakresie inicjatyw jest właśnie poradnik - powiedziała rzeczniczka.

W publikacji zawarto potrzebne informacje i wskazówki, w jaki sposób unikać zagrożeń w życiu codziennym. Są tam np. podpowiedzi dla osób starszych dotyczące ich praw jako konsumentów, w czasie zawierania umów na specjalnie przygotowanych pokazach w ramach sprzedaży bezpośredniej. Są także opisane schematy działania oszustów wyłudzających pieniądze metodą "na wnuczka"; wskazówki jak zażywać leki, aby były skuteczne; porady, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Przygotowano także elektroniczną wersję poradnika. Jego pełny tekst dostępny jest na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego w Rzeszowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.