Podlaskie: ruszyły studia podyplomowe o zdrowiu psychicznym seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   09 marca 2016 10:29


Podlaskie: ruszyły studia podyplomowe o zdrowiu psychicznym seniorów Absolwenci Uniwersytetu Zdrowego Seniora w Białymstoku mogą dalej poszerzać swoją wiedzę na studiach podyplomowych "Zdrowie psychiczne osób w podeszłym wieku". Fot. UM Białystok

Zajęcia rozpoczęły się 7 marca 2016 r. na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku i potrwają trzy miesiące. Są przeznaczone dla absolwentów pierwszej i drugiej edycji Uniwersytetu Zdrowego Seniora.

Studia zorganizował Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego wspólnie z białostockim oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów „Klanza”. Jest to projekt dofinansowany z budżetu Miasta Białystok - samorząd przeznaczył na ten cel 15 tys. zł.

Udział w zajęciach może wziąć 50 osób. Wykłady będą się odbywały raz w tygodniu przez trzy miesiące - potrwają do 31 maja 2016 r. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są najpowszechniejsze problemy i zaburzenia psychiczne wieku podeszłego, jak sobie z nimi radzić oraz jak zadbać o wygląd i dobrą kondycję.

Uniwersytet Zdrowego Seniora, który został uruchomiony przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, w październiku 2015 r. już po raz trzeci zainaugurował rok akademicki. Pierwszą i drugą edycję zajęć ukończyło 95 mieszkańców Białegostoku i okolicznych miejscowości. Studentem Uniwersytetu Zdrowego Seniora może zostać każdy, kto ukończył 60 lat. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu i są bezpłatne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.