Polacy 50+ w cyfrowej awangardzie. To aktywna grupa konsumentów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Seniora   28 września 2016 12:41


Polacy 50+ w cyfrowej awangardzie. To aktywna grupa konsumentów Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W naszym kraju 43 proc. osób od 50 do 75 lat deklaruje, że stale jest online. To dwukrotnie powyżej średniej w Europie - wynika z raportu L'Observatoire Cetelem 2016 „Czy srebrną gospodarkę czeka złoty wiek?" przygotowanego przez BNP Paribas Personal Finance.

Już nie odbiegamy znacząco od krajów Europy Zachodniej, a pod niektórymi względami jesteśmy nawet w czołówce - podkreślają specjaliści.

Nasze starsze pokolenie w sieci spędza prawie 11 godzin tygodniowo, o trzy godziny więcej niż przed telewizorem. Brytyjczycy, Francuzi, Belgowie i Niemcy o kilka godzin dłużej niż Polacy korzystają z sieci, ale więcej czasu poświęcają na oglądanie telewizji.

Polacy jako jedni z nielicznych częściej wybierają sieć, choć na razie niezbyt chętnie robią zakupy online. Odbiegamy od unijnej średniej w dół np. pod względem odsetka osób, które decydują się na zakup ubrań online. W Polsce jest to tylko 13 proc., podczas gdy w UE 23 proc. Głównym tego powodem jest chęć obejrzenia towaru przed kupnem oraz brak zaufania do płatności internetowych.

Polakom pomiędzy 50. a 75. rokiem życia internet służy im jako źródło informacji i sposób na porównanie cen, natomiast tradycyjne sklepy pozostają wciąż ich ulubionym miejscem dokonywania zakupów.

Za to polscy seniorzy często zasięgają porad zakupowych w sieci. Trzy czwarte z nich korzysta z porównywarek cenowych, a ponad dwie trzecie bierze pod uwagę komentarze internautów – czym znacząco przewyższamy unijną średnią.

Więcej: www.rp.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR