Policja radzi, jak bezpiecznie spędzić święta

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JWX/Rynek Seniora   24 grudnia 2015 12:59


Policja radzi, jak bezpiecznie spędzić święta Święta to okres wzmożonej aktywności złodziei i włamywaczy. Fot. archiwum

Czas świąteczny jest szczególny nie tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu. To również okres wzmożonej aktywności złodziei i włamywaczy, którzy wykorzystują święta bynajmniej nie do rozdawania prezentów. Chwytają się różnych metod, by zdobyć pieniądze lub inne wartościowe przedmioty.

Krzysztof Nowacki, oficer prasowy elbląskiej policji wskazuje, jak nie mieć problemów z przestępcami podczas świąt.

Gdy wychodzimy z domu, dokumenty i pieniądze najlepiej trzymać w wewnętrznej kieszeni odzieży wierzchniej. Nie powinniśmy wkładać portfela czy telefonu w zewnętrzne kieszenie tylne (spodnie) lub boczne (kurtka, płaszcz). Podręczne torby zawsze powinny być w zasięgu wzroku, a w miejscach publicznych, szczególnie gdy jest wokół dużo ludzi, najlepiej trzymać torbę czy torebkę przed sobą.

Korzystając z bankomatu, powinniśmy zasłonić drugą ręką wpisywany kod PIN. Najlepiej wybierać bankomaty dobrze oświetlone i nie stojące na uboczu. Jeśli pobieramy większą sumę, warto, by ktoś zaufany nam towarzyszył. Pieniądze najlepiej wówczas rozdzielić na dwie, trzy bezpieczne kieszenie.

Jeśli w święta opuszczamy mieszkanie na dłużej, niewskazane jest zostawianie korespondencji w skrzynce czy zasłoniętych okien - to znak dla przestępców, że w lokalu nikogo nie ma.

Gdy zostajemy na miejscu, warto „zerknąć” na mieszkanie nieobecnego sąsiada - wszelkie nietypowe zachowania obcych osób powinniśmy weryfikować. Również należy zachować szczególną ostrożność wobec osób podających się za przedstawicieli różnych zawodów lub firm.

Oficer przedstawił również kilka cennych rad dla podróżujących samochodami. Auto najlepiej parkować w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym, zaś wartościowych przedmiotów nie zostawiać w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu. Gdy zatrzymuje nas ktoś obcy, najlepiej nie wysiadać z auta i nie gasić silnika - można również zamknąć drzwi od wewnątrz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.