Policjant dzięki syrenom namierzył potrzebującego pomocy 60-latka

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   09 sierpnia 2017 09:42


Policjant dzięki syrenom namierzył potrzebującego pomocy 60-latka Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Pomysłowy oficer dyżurny z Gliwic zlokalizował niepełnosprawnego 60-latka, który przewrócił się na ulicy, nie mógł się podnieść i nie wiedział, gdzie jest. Udało się go odnaleźć dzięki policyjnym syrenom, słyszanym przez telefon rozmówcy.

Jak podał we wtorek (8 sierpnia) zespół prasowy śląskiej policji, oficer dyżurny z Gliwic odebrał telefon od mężczyzny, który przedstawił się słabym głosem, prosząc o pomoc. Prawie niewidomy, z problemami z poruszaniem się, wybrał się na spacer. Kiedy się przewrócił i uderzył głową o krawężnik, nie mogąc się podnieść, nie wiedział, gdzie jest.

Policjant starał się dowiedzieć gdzie mężczyzna mieszka, skąd wyszedł na spacer i w którym kierunku. Te próby spełzły na niczym. Policjant wiedział tylko, że gliwiczanin wyszedł z mieszkania w ścisłym centrum miasta i, jak twierdził, mógł przejść kilometr.

Namierzenie lokalizacji jego telefonu również niewiele pomogło - wskazany w rejonie zabudowanym obszar okazał się bardzo rozległy. Dyżurny podtrzymywał rozmowę z niepełnosprawnym, chcąc wydobyć od niego jak najwięcej informacji. Dowiedział się, że mężczyzna musi znajdować się niedaleko ulicy - bo dostrzega krawężnik i przejście dla pieszych.

Policjant wpadł na pomysł, jak pomóc rozmówcy. Przekazał mu, by ten się nie rozłączał, zaś załodze jednego z radiowozów nakazał włączyć sygnały dźwiękowe. Dyżurny śledził trasę przejazdu radiowozu, równocześniej przez telefon nasłuchując dźwięku syren. Nasilały się, gdy policjanci zbliżali się do poszkodowanego. Wreszcie, w taki właśnie sposób mundurowym udało się dotrzeć do gliwiczanina.

60-latek leżał na poboczu w rejonie skrzyżowania ulic Toruńskiej i Bojkowskiej. Karetka pogotowia, która asystowała w poszukiwaniach, zabrała mężczyznę do szpitala.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR