Polski system certyfikacji OK Senior zainteresował Komisję Europejską

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Polskie Radio/Rynek Seniora   28 października 2016 12:18


Polski system certyfikacji OK Senior zainteresował Komisję Europejską Komisja Europejska zainteresowała się polskim systemem certyfikacji dóbr i usług dla seniorów. Fot. Anna & Michal/Flickr.com (CC BY-SA 2.0)

Jak informuje Polskie Radio, Komisja Europejska pracuje nad rozwiązaniami, które mają sprawić, że otoczenie będzie bardziej przyjazne seniorom. Jedyną organizacją z Europy Środkowo-Wschodniej uczestniczącą w projekcie "Otoczenie przyszłości - przyszłość otoczenia” jest Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS). Organizacja przybliża ideę polskiego systemu certyfikacji dóbr i usług dla osób starszych OK Senior.

Projekt prowadzony przez dwie Dyrekcje Generalne Komisji Europejskiej ma na celu wykorzystanie inicjatyw poszczególnych krajów członkowskich do stworzenia wspólnej wizji przestrzeni i mieszkań przyjaznych seniorom.

Jak tłumaczy w Polskim Radiu Bolesław Meluch z KIGS, w żadnym państwie w Europie nie powstały do tej pory standardy w opiece długoterminowej dla seniorów. Podkreśla, że projekt OK Senior ma na celu wypracowanie takich standardów, a KIGS został zaproszony do prezentowania swojego autorskiego systemu także w innych krajach.

Meluch zauważył też, że 75 proc. seniorów w całej Europie, a w Polsce jeszcze więcej, nie ma dostosowanych mieszkań do swojego stopnia sprawności. Stwierdził, że dla osób w starszym wieku, które chcą pozostać w swoim mieszkaniu jak najdłużej, trzeba stworzyć programy, które zapewnią im pełną opiekę, także zdrowotną.

Więcej: www.polskieradio.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR