Ponad stutysięczne miasto chce wprowadzić kartę senioraGazeta Pomorska, UM Włocławek/Rynek Seniora - 07 października 2016 10:44


Kartę seniora chcą wdrożyć władze Włocławka (Kujawsko-Pomorskie). Na obecnym etapie decyzja należy do radnych i dotyczy grupy niemal 30 tys. seniorów, wśród których jest 18 tys. kobiet. Jeżeli uchwała zostanie ujęta w przyszłorocznym budżecie, karta będzie obowiązywać od stycznia 2017 r. - zapewnia wiceprezydent miasta.

- Karta seniora dałaby osobom w wieku 60+ możliwość korzystania z dodatkowych bonusów nie tylko we Włocławku, ale w całej Polsce, podobnie jak dzieje się to w przypadku Włocławskiej Karty Dużej Rodziny. Najpierw jednak projekt uchwały w tej sprawie zostanie przedstawiony radzie miasta, i to rajcowie podejmą decyzję dotyczącą Włocławskiej Karty Seniora - pisze w środowym komunikacie (5 października) włocławski magistrat.

We Włocławku żyje prawie 30 tys. osób w wieku 60+, w tym 18 tys. pań. Wszystkich mieszkańców jest ok. 113 tys. 

Wiceprezydent Barbara Moraczewska zapewnia w Gazecie Pomorskiej, że projekt uchwały dotyczący karty seniora zostanie złożony na najbliższej sesji rady miasta. Dodaje, że jeżeli uchwała zostanie ujęta w przyszłorocznym budżecie, karta będzie obowiązywać od stycznia 2017 r.

Urząd miasta jest także w trakcie przygotowywania informatora dla seniorów. Robi to wspólnie z radą seniorów.