Poznań: 2 czerwca ulicami miasta przejdzie Poznańska Parada Pokoleń

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   28 maja 2018 15:58


Poznań: 2 czerwca ulicami miasta przejdzie Poznańska Parada Pokoleń Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

2 czerwca ulicami stolicy Wielkopolski przejdzie Poznańska Parada Pokoleń. Wydarzenie ma połączyć poznańskich seniorów, młodzież, dzieci i dorosłych, i pokazać, że w Poznaniu wszyscy mieszkańcy są równie ważni. Parada zwieńczy tegoroczne Poznańskie Dni Rodziny.

- Pomysł na poznańską paradę seniorów chodził nam po głowie co najmniej od dwóch lat, odkąd wybraliśmy się na ogólnopolską paradę seniorów w Warszawie. Po tym wydarzeniu chcieliśmy zrobić coś podobnego właśnie w Poznaniu - podkreślił przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów Zdzisław Szkutnik.

- Gdy zaczęliśmy pracować nad pomysłem, dołączyła do nas Młodzieżowa Rada Miasta i planowana parada seniorów zaczęła zmieniać się w przemarsz seniorów i młodzieży. Potem dołączyła do nas Rada Rodziny Dużej i parada seniorów ostatecznie zmieniła się w Poznańską Paradę Pokoleń. Mamy nadzieję, że to wydarzenie rzeczywiście pomoże zintegrować pokolenia - impreza jest przygotowana tak, by zarówno dziadkowie, jak i rodzice oraz dzieci znaleźli na niej coś dla siebie - zaznaczył Szkutnik.

W paradzie wszyscy mają maszerować razem - seniorzy, młodzież, dzieci i dorośli. Pochód wyruszy 2 czerwca z poznańskiego Starego Rynku. Sygnałem do rozpoczęcia marszu będzie hejnał z wieży ratuszowej odegrany w rytmie na ukulele. Trasa parady będzie wiodła do parku w Starym Korycie Warty - tam na uczestników czekać będą kolejne atrakcje. Zaplanowano m.in. warsztaty i pokazy, których celem będzie przede wszystkim integracja pokoleń. Jak wskazują organizatorzy, "seniorzy będą mogli spróbować swoich sił w gwarze młodzieżowej, a starsi - spotkać się z idolem młodzieży i gwiazdą Youtube'a - AdBusterem".

Poznańska Parada Pokoleń zwieńczy tegoroczną edycję Poznańskich Dni Rodziny. W ramach wydarzenia od 12 maja odbywają się w Poznaniu spotkania, warsztaty i wykłady przygotowane specjalnie z myślą o rodzinach. W organizację Poznańskich Dni Rodziny - poza jednostkami miejskimi - zaangażowane są także organizacje, fundacje i prywatne firmy. Łącznie, przez trzy tygodnie, zaplanowano niemal 250 wydarzeń.

Szczegółowy program Poznańskich Dni Rodziny dostępny jest na stronie internetowej www.poznan.pl/poznanskiednirodziny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR