Poznań: całoroczny bilet dla seniora jest bardzo popularny
Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Seniora   10 grudnia 2015 10:13

W Poznaniu już ponad 16,6 tys. osób korzysta z biletu seniora. Dzięki niemu osoby po 65. r. ż. mogą w strefie A jeździć przez rok za 50 zł. Obecnie bilet jest kupowany przez około 500 osób tygodniowo, w szczycie było to ponad trzy tysiące - informuje "Głos Wielkopolski".

Wg Bernarda Zapatki, zastępcy dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu, szacowany koszt wprowadzenia rozwiązania wyniesie 4 mln zł rocznie. Bilet został wprowadzony 1 listopada br. 

- Spodziewaliśmy się, że wykupi go 17 tys. pasażerów, a już teraz zbliżamy się do tej granicy, gdyż bilet seniora ma 16,6 tys. użytkowników - podsumowuje Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania odpowiedzialny za komunikację. 

Radna Dominika Król, która była inicjatorką pomysłu, wyjaśnia, że dzięki temu udogodnieniu ludzie starsi mogą sobie pozwolić na częstsze wyjazdy z domu i przestali być niewolnikami swoich mieszkań. Według niej część z seniorów zaoszczędzone na komunikacji pieniądze przeznacza na zakup biletów do kina czy muzeów.

Głos Wielkopolski zapytał Igora Krajnowa z Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie o popularność biletu seniora w stolicy. Ten stwierdził, że jest ona wśród warszawskich seniorów bardzo wysoka. Dodał również, że w roku 2014 bilet zakupiło 87 tys. osób. Koszty takiego rozwiązania dla seniorów są w Warszawie identyczne jak w Poznaniu:  ci powyżej 65 r. ż. płacą 50 zł rocznie, zaś mieszkańcy po siedemdziesiątce jeżdżą warszawską komunikacją za darmo.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR