Poznań: darmowe porady prawne w 22 miejscach

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Seniora   12 stycznia 2016 15:28


Poznań: darmowe porady prawne w 22 miejscach Do 11 stycznia 2016 r. z porad skorzystało już ponad 60 mieszkańców Poznania. Fot. Fotolia

Od 4 stycznia 2016 r. na terenie Poznania działa 22 punktów z bezpłatną pomocą prawną dla wybranych grup mieszkańców miasta. Usługi świadczą radcy prawni, adwokaci i przedstawiciele organizacji pożytku publicznego.

Miasto na realizację ustawy o systemie darmowej pomocy prawnej otrzymało z budżetu państwa 1,3 mln zł. 36 radców prawnych i adwokatów świadczy usługi w 11 punktach, kolejne 11 obsługują organizacje pożytku publicznego.

Przychodząc do jednego z punktów można dowiedzieć się, jak rozwiązać swój problem prawny i jakie przysługują nam uprawnienia. Pomoc obejmuje także przygotowanie projektów pism (poza procesowymi), np. o zwolnienie od kosztów sądowych, ustanowienie pełnomocnika z urzędu czy wszczęcie postępowania sądowego.

Do 11 stycznia 2016 r. z porad skorzystało ponad 60 mieszkańców Poznania. Dopytywano głównie o kwestie mieszkaniowe, socjalne, rodzinne, a starsi interesowali się sprawami spadkowymi.

Z nieodpłatnej pomocy mogą skorzystać seniorzy 65+, kombatanci i weterani, osoby pobierające świadczenia z pomocy społecznej, młodzież do 26 r.ż., posiadacze Karty Dużej Rodziny oraz zagrożeni lub poszkodowani w wyniku katastrofy naturalnej lub klęski żywiołowej.

Poznaniacy, którzy nie spełniają powyższych wymogów, bezpłatne porady prawne mogą otrzymać w ramach innych działań w Centrum Bukowska przy ul. Bukowskiej.

Od 1 stycznia na terenie kraju funkcjonuje ponad 1,5 tys. punktów nieodpłatnej pomocy prawnej. Lista poznańskich lokalizacji punktów znajduje się na stronie www.poznan.pl

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.