Poznań przez cały miesiąc dla seniorów
Autor: PAP, centrumis.pl/Rynek Seniora   25 września 2014 16:10

200 spotkań, koncertów, prezentacji, prelekcji i zajęć - to czeka seniorów podczas trwającego cały miesiąc przedsięwzięcia w stolicy Wielkopolski. Rozpoczynająca się w sobotę (27 września) impreza "Senioralni. Poznań" to według organizatorów senioralna wersja studenckich juwenaliów.

Celem jej jest zmobilizowanie seniorów do wyjścia z domu i aktywnego spędzania czasu.

Jak poinformowali w czwartek (25 czerwca) organizatorzy, w programie czwartej edycji imprezy znalazło się ponad 200 spotkań, koncertów, prezentacji, prelekcji i zajęć. W ten sposób chcą oni pokazać dojrzałym poznaniakom, jak wiele możliwości czeka na nich na uniwersytetach trzeciego wieku, w stowarzyszeniach, klubach, czy fundacjach organizujących zajęcia dla seniorów.

Jak powiedziała Maria Sitarska z Centrum Inicjatyw Senioralnych (CIS), w Poznaniu żyje ponad 110 tys. osób w wieku powyżej 60 lat; ich obecność i potrzeby warte są zauważenia.

- Seniorzy, tak jak inne grupy wiekowe, mają bardzo rozległe zainteresowania i potrzeby. Stąd na naszej imprezie nie zabraknie zajęć z psychologii, warsztatów poświęconych stresowi, bezsenności, ale także kursów komputerowych i językowych. Będą wycieczki, dancingi, zajęcia z różnych dyscyplin sportowych - powiedziała Sitarska.

Impreza inaugurowana jest co roku w ostatnią sobotę września i trwa do końca października. W programie znalazł się m.in. konkurs plastyczny "Miłość w jesieni życia", seanse filmowe i zajęcia w klubach fitness. Seniorzy będą mogli nieodpłatnie wykonać badania, zwiedzić redakcje poznańskich mediów i stadion piłkarski. Znaczna część propozycji to imprezy bezpłatne, część partnerów przedsięwzięcia proponuje seniorom rabaty.

Podobnie jak to ma miejsce w przypadku studenckiego święta, w trakcie uroczystego rozpoczęcia, seniorzy otrzymają w sobotę od prezydenta Poznania klucze do bram miasta.

Inauguracji towarzyszyć będzie wręczenie certyfikatów organizacjom, firmom i instytucjom wyróżnionym w akcji "Miejsce Przyjazne Seniorom". Głównym celem akcji jest promowanie kawiarni, sklepów, instytucji kulturalnych, miejsc użyteczności publicznej, które dostosowują swą ofertę do potrzeb i możliwości osób starszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.