Poznań: ruszyły 20. Dni Lwowa i Kresów, w niedzielę piknik

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   19 maja 2017 14:04


Poznań: ruszyły 20. Dni Lwowa i Kresów, w niedzielę piknik Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Piknik Lwowski z Jarmarkiem Galicyjskim, wystawa, prelekcje i koncerty złożą się na odbywające się od piątku (19 maja) w Poznaniu XX Dni Lwowa i Kresów. Wydarzenie ma przybliżać poznaniakom i Wielkopolanom bogatą kulturę i historię dawnych polskich ziem.

- Starsze osoby świetnie pamiętają, jakie są związki Lwowa i Kresów z Polską. Dla młodych wydarzenia na Starym Rynku to przede wszystkim rozrywka. Ale również w ten sposób chcemy zainteresować młode osoby naszą historią - powiedział PAP w imieniu organizatorów wydarzenia Andrzej Kuczyński.

W tym roku istotne miejsce poświęcone będzie historii lotnictwa: w sobotę w Domu Polonii zaplanowano prelekcję Tomasza Kuby Kozłowskiego "Lotnictwo w okresie II RP ze szczególnym uwzględnieniem Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich". W poniedziałek w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim otwarta zostanie wystawa "Skrzydła nad Kresami".

W niedzielę (21 maja) na Starym Rynku odbędzie się Piknik Lwowski i Jarmark Galicyjski. Wystąpią zespoły z ukraińskiego Nowego Rozdołu a także z Poznania i Wielkopolski. Na miejscu będzie można skosztować kresowych przysmaków i kupić książki poświęcone kresom.

Atrakcje na Starym Rynku poprzedzi msza w Farze w intencji mieszkańców Kresów.

Organizator przedsięwzięcia, Odział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Poznaniu powstał w 1989 r. Do tej pory zrealizował kilkaset przedsięwzięć przybliżających Wielkopolanom bogatą kulturę i historię Kresów.

Dni Lwowa w Poznaniu po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1996 r. Odbywają się pod patronatem metropolity poznańskiego, marszałka województwa, wojewody i prezydenta Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR