Poznań szuka Wolontariusza Roku. Zgłaszać można również seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: UM Poznań, MK/Rynek Seniora   29 października 2015 10:45


Poznań szuka Wolontariusza Roku. Zgłaszać można również seniorów Wyróżnienie "Poznański Wolontariusz Roku" przyznawane jest w pięciu kategoriach. Fot. Przemysław Turlej, Fllickr.com (CC BY-NC 2.0)

Miasto Poznań po raz szesnasty organizuje konkurs o tytuł Poznańskiego Wolontariusza Roku. Jedna z kategorii, w której mieszkańcy Poznania mogą zgłaszać swoich kandydatów jest kategoria 50+.

Konkurs ma na celu promowanie idei wolontariatu oraz nagradzanie i wyróżnianie osób, grup i organizacji, które w mijającym roku wykazały ponadprzeciętną aktywność na tym polu.

- Chcemy wynagrodzić poznańskich wolontariuszy. Konkurs jest formą docenienia ich pracy oraz trudu, który w nią wkładają - mówi zastępca prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski.

W tym roku wolontariusze wybierani będą w pięciu kategoriach: młodzieżowej, indywidualnej, wolontariusz 50+, zespołowa, wolontariat pracowniczy.

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czeka nagroda w wysokość 4 tys. brutto, okolicznościowy czek, statuetka oraz list gratulacyjny.

-Zwycięzców wybierze kapituła w skład której wchodzą przedstawiciele Centrum Inicjatyw Senioralnych, Kurii Metropolitarnej, mediów czy ubiegłoroczni wolontariusze roku. Liczymy na to, że postawią oni na najlepsze osoby. Będzie to forma podziękowania za pracę na rzecz mieszkańców Poznania - mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Poznań.

Na zwycięzców w poszczególnych kategoriach czeka nagroda w wysokość 4 tys. brutto, okolicznościowy czek, statuetka oraz list gratulacyjny.

Zgłoszenia kandydatów na Poznańskiego Wolontariusza Roku należy nadsyłać najpóźniej do 15 listopada za pomocą formularza zgłoszeniowego, który można pobrać ze strony www.poznan.pl/organizacje. Wypełnione zgłoszenie należy przesłać mailowo na ngo@um.poznan.pl lub pocztą tradycyjną na adres Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP przy ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań. W temacie e-maila lub na kopercie należy umieścić dopisek „Poznański Wolontariusz Roku 2015”.

W trakcie poprzednich piętnastu edycji do konkursu łącznie zgłoszonych było ponad 460 osób oraz organizacji, z których nieco ponad 100 zostało nagrodzonych lub wyróżnionych.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas gali zaplanowanej na 3 grudnia br. Wydarzenie to pełni rolę integrującą środowisko poznańskich wolontariuszy, jest przestrzenią do zawierania nowych znajomości, wymiany doświadczeń czy nawiązywania współpracy.

Przy organizacji konkursu Miasto Poznań współpracuje m. in. Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.   

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.