Poznań: uczą gimnazjalistów, czym jest starość

POLITYKA SENIORALNA

Autor: MK/Rynek Seniora   02 czerwca 2015 15:32


Poznań: uczą gimnazjalistów, czym jest starość

Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu nawiązało współpracę ze Stowarzyszeniem Centrum Promocji Inicjatyw Społecznych CREO w ramach projektu „Wolontariat z klasą”.

Rolą Centrum Inicjatyw Senioralnych było przeszkolenie grupy nauczycieli (opiekunów szkolnych Klubów Wolontariusza) w zakresie problematyki związanej starzenia się i starością.  Nauczyciele mogli poszerzyć swoją wiedzę m.in.  z zakresu stereotypów starości, samotności seniorów, aktywizacji osób starszych, a także działań międzypokoleniowych.

W ramach swojego udziału w projekcie CIS ma także przeprowadzić szkolenia z zakresu edukacji do starości w czterech poznańskich gimnazjach. Uczestnikami szkolenia będą uczniowie - członkowie Szkolnych Klubów Wolontariuszy. Przeszkoleni uczniowie mają potem sami inicjować działania na rzecz seniorów lub osób niepełnosprawnych.  

Cały projekt realizowany jest w 30 gimnazjach z terenu Wielkopolski. Ruszył 2 lutego tego roku, potrwa do 30 kwietnia 2016 r.

Projekt „Wolontariat z klasą” powstał w odpowiedzi na problem związany z ograniczoną aktywnością społeczną wśród nastolatków. Dzięki niemu gimnazjaliści mają się przekonać, jak wiele można zyskać pomagając innym, oraz jak wiele dobrego można zdziałać pracując w grupie.

  -  Dzięki merytorycznie przygotowanym zajęciom młodzież zostanie uwrażliwiona na potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. Praktyczne ćwiczenia na symulatorze starości oraz wózku inwalidzkim zwrócą uwagę młodych ludzi na przeszkody, z którymi codziennie borykają się seniorzy oraz osoby niepełnosprawne - informuje Centrum Inicjatyw Senioralnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.