Prawie połowę Polaków martwi zagrzybienie i pleśń w domu

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   27 września 2016 09:30


Prawie połowę Polaków martwi zagrzybienie i pleśń w domu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polacy zaczęli zwracać uwagę na szkodliwe dla zdrowia warunki domowe, ale to wciąż za mało - pisze "Puls Biznesu".

Aż 46 proc. rodaków martwi zagrzybienie i pleśń w domu. Wielu obawia się też hałasu, przeciągów i chłodu (po 37 proc.) oraz wpływu złej jakości powietrza i zbyt małej ilości światła dziennego (po 36 proc.) - wynika z badania "Barometr zdrowych domów 2016", przeprowadzonego przez Grupę Velux w czternastu krajach.

Jak przekonuje Jacek Siwiński, dyrektor generalny Velux Polska, świadczy to o niekorzystnych dla zdrowia warunkach mieszkaniowych Polaków. - Aby zmienić sytuację, niezbędne jest podjęcie kroków, które przyspieszyłyby renowację budynków jednorodzinnych. Dotąd nie uzyskały one znaczącego wsparcia systemowego od państwa lub innych instytucji publicznych - dodaje.

"Barometr zdrowych domów 2016" pokazuje, że Polacy skarżą się na dolegliwości, które mogą być skutkiem mieszkania w złych warunkach. Co drugi boryka się z problemami zdrowotnymi - katarem czy bólem głowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR