Premier o waloryzacjach emerytur i powstaniu Sejmu Seniora

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP, onet.pl/Rynek Seniora   14 listopada 2014 07:16


Premier o waloryzacjach emerytur i powstaniu Sejmu Seniora

Ewa Kopacz zapewniła, że jej rząd będzie pamiętał o seniorach i prowadził z nimi "szczere konsultacje". - Wasz głos jest słyszalny - przekonywała.

- Macie państwo swoją stałą komisję sejmową (ds. polityki senioralnej - przyp. red.), komisję parlamentarną, gdzie będziecie mówić o swoich problemach, wyrażać opinie na najróżniejsze tematy, jak gospodarka, zatrudnienie, służba zdrowia. Będziecie opiniować budżet państwa jako stała komisja parlamentu. Wasz głos jest słyszalny właśnie poprzez tę komisję - mówiła Kopacz na spotkaniu w czwartek (13 listopada) ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Przypomniała, że w przyszłym roku obchodzone będzie 40-lecie utworzenia Uniwersytetów Trzeciego Wieku, a w styczniu rozpocznie się pierwsze posiedzenie Sejmu Seniora.

- Będziecie mieli swojego marszałka, swoje wnioski, rozporządzenia, a nawet projekty ustaw. To stanie się tradycją. Jako marszałek zapisałam to w regulaminie Sejmu - podkreśliła premier.

Jednorazowe waloryzacje nie są istotne
Szefowa rządu poruszyła też kwestię emerytur. W jej ocenie doraźne, jednorazowe waloryzacje "nie są istotne". W przeciwieństwie do waloryzacji cyklicznych, które jednak, jak zauważyła - wymagają wiele wyrozumiałości i świadomości, że "budżet państwa nie jest z gumy".

- Gdybyście państwo zechcieli uwierzyć w to, że polityka mojego rządu będzie polegała na tym, że nie zapomnimy o was każdego roku, będziemy z wami konsultować szczerze, niezależnie od tego, czy to będzie mało sympatyczne, czy bardziej sympatyczne, szczerze będziemy mówić: ''w tym roku możemy tyle, a w przyszłym damy troszkę mniej lub więcej'' - podkreśliła Kopacz.

Dodała, że nie chce, aby jej rząd urządzał obywatelom życie, lecz im w tym pomagał. Zapewniła o swojej otwartości i gotowości na spotkania z seniorami.

Aktywność i dobry przykład
Mówiąc o odpowiedzialności obywatelskiej, premier zaapelowała również do seniorów o udział w niedzielnych wyborach. Poprosiła ich, aby do wizyt w lokalach wyborczych zachęcili też swych bliskich, zwłaszcza wnuki i prawnuki.

- Pokażcie im dobry przykład. Wtedy nie wyrosną z nich ci, którzy jeżdżą na zadymę do Warszawy - w czasie, gdy Polska świętuje 96 lat swojej niepodległości. Oni będą wiedzieli, co to jest wolność, niepodległość, szacunek dla symboli państwa, co to jest miłość do ojczyzny - mówiła Kopacz.

Premier powiedziała też, że przywozi dobrą informację, związaną z podpisaniem Kontraktu Terytorialnego dla województwa kujawsko-pomorskiego, w ramach którego region otrzyma ponad 20 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.