Premier przekonuje w spocie, że dotrzymuje obietnic złożonych seniorom

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   13 grudnia 2018 14:35


Premier przekonuje w spocie, że dotrzymuje obietnic złożonych seniorom Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Obniżenie wieku emerytalnego, zwiększenie wydatków przez rząd na leki dla seniorów i tworzenie domów dla seniora - m.in. na te działania wskazał w środę (12 grudnia) premier Mateusz Morawiecki w spocie podsumowującym obietnice złożone seniorom. Co obiecujemy, to dotrzymujemy - podkreślił.

W środę kancelaria premiera opublikowała na Twitterze spot, w którym premier Morawiecki opowiada o dotychczasowych i planowanych działaniach rządu na rzecz seniorów.

W spocie premier wskazał m.in. na obniżenie wieku emerytalnego. Zwrócił też uwagę, że rząd rok po roku dokonuje "najwyższych możliwych waloryzacji". Podkreślił jednocześnie, że "w przyszłym roku będzie waloryzacja kwotowa", czyli - wyjaśnił - "dla emerytów, którzy mają szczególnie niskie emerytury, będzie wyższy przyrost, niż wynikałoby to tylko z samego wskaźnika inflacyjnego".

Premier Morawiecki powiedział też o zwiększaniu przez rząd wydatków na leki dla seniorów. - Chcemy, żeby pula bezpłatnych leków była coraz większa - zadeklarował. Akcentował również tworzenie domów dla seniora oraz uniwersytetów trzeciego wieku. Jego zdaniem są to miejsca, w których "emeryci i renciści mogą być bardziej aktywni, bo aktywność jest ważna".

Powiedział, że rząd chce stworzyć jak najwięcej takich miejsc w różnych miejscowościach, żeby "emeryci mogli pomiędzy sobą i z różnego rodzaju wsparciem aktywizować się oraz prowadzić działalność kulturalną, teatralną lub naukę komputera".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR