Premier Szydło o pracownikach socjalnych: pomagacie bez fleszy i kamer, to wielkie dzieło

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 listopada 2016 12:19


Premier Szydło o pracownikach socjalnych: pomagacie bez fleszy i kamer, to wielkie dzieło Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Premier Beata Szydło zaznaczyła, że ważne jest, by pomagać mądrze. W Dniu Pracownika Socjalnego (21 listopada ) mówiła, że do zawodu pracownika socjalnego ma szczególny stosunek, bo zajmowała się tym jej mama, a ona sama, pracując w samorządzie, często analizowała sprawy dotyczące obszarów pomocy społecznej.

Premier, która w poniedziałek wręczyła nagrody i wyróżnienia "za wybitne i nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej", wskazała, że pracownicy socjalni muszą widzieć w codziennej, urzędniczej pracy przede wszystkim człowieka oraz jego problemy i umieć ocenić, jak sytuacja w danym środowisku wygląda.

- To jest, nie boję się użyć tego słowa, misja, służba, praca naprawdę trudna, która niesie często ze sobą ogromne emocje - powiedziała szefowa rządu.

- Pracownik socjalny to zawód, który wymaga serca; po prostu serca. Państwo musicie codziennie to serce okazywać ludziom, a jednocześnie stać oczywiście na straży przepisów i tych wszystkich programów i projektów, którymi dysponujecie - oceniła.

- Pomagacie ludziom i to jest wasza wielka zasługa, wielkie dzieło, które każdego dnia wykonujecie. Bez fleszy, bez kamer, spokojnie, cicho, wchodzicie w środowiska, pomagacie ludziom - podkreślała.

21 listopada został ustanowiony Dniem Pracownika Socjalnego zapisem ustawy o pomocy społecznej z 1990 r. Jest to polski odpowiednik Social Work Action Day (Dnia Pracy Socjalnej), obchodzonego przez Międzynarodową Federację Pracowników Socjalnych w Europie od 1996 r. w każdy drugi wtorek listopada. Od 2007 r. wiosną obchodzony jest także Światowy Dzień Pracy Socjalnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR