Premier złożył życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
Autor: PAP/Rynek Seniora   22 stycznia 2018 12:42

Szacunek dla osób starszych należy się nie tylko od osób młodszych, od dzieci, od wnuków, ale od całego społeczeństwa, a szacunek i wsparcie należy się również od państwa polskiego - mówił premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w niedzielę (21 stycznia) spocie z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W filmie nadesłanym przez Centrum Informacyjne Rządu premier Morawiecki złożył życzenia dziadkom i babciom w dniu ich święta. Szef polskiego rządu w piątek (19 stycznia) odwiedził ostrołęcki Dzienny Dom Pobytu dla osób starszych "Senior+", a ujęcia z tego spotkania wykorzystano w spocie.

"Składam te życzenia w Ostrołęce, gdzie tutaj przed chwilą spotkałem się z seniorami w Domu Seniora i rozmawialiśmy przy szarlotce, przy herbacie, przy kawie o problemach starszego pokolenia. O radościach i o nadziejach" - powiedział premier na nagraniu.

Szef rządu wskazał, że "szacunek dla starszego pokolenia, dla wszystkich osób starszych" to "w Polsce zawsze było świętością". "Ten szacunek należy się nie tylko od osób młodszych, od dzieci, od wnuków, ale również od całego społeczeństwa, a szacunek i wsparcie należy się również od państwa polskiego" - podkreślił.

Morawiecki mówił, że jego dziadkowie pochodzili z różnych stron przedwojennej Polski. "Uwielbiałem słuchać ich historii, ich opowiadań" - wspominał. "Bardzo nas kochali i jestem im za to niezmiernie wdzięczny" - dodał premier.

Premier z okazji Dnia Babci i Dziadka życzył spełnienia marzeń, zdrowia i radości. "I oczywiście takiej stuprocentowej pewności, że wasze wnuczki, wasi wnukowie nie tylko was kochają i pamiętają o was, ale każdego dnia chcieliby, żeby głęboka radość zagościła w waszych sercach i wiosna, która - mam nadzieję - za parę miesięcy rozkwitnie, też rozkwitała w waszych domach i w waszych rodzinach" - powiedział Morawiecki. "Wszystkiego najlepszego!" - zakończył.

Dzień Babci przypada w niedzielę 21 stycznia, Dziadka - 22 stycznia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR