Prezes PSL: "emerytura bez podatku" naszym priorytetemPAP/Rynek Seniora - 09 lipca 2018 10:26


Emerytura bez podatku to jest nasze święte zobowiązanie i nie wejdziemy w żadną koalicję powyborczą, jeżeli nie będzie w programie rządu podpisanego punktu wprowadzenia w Polsce emerytury bez składek - zadeklarował w niedzielę (8 lipca) w Opatowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

W Opatowie Kosiniak-Kamysz uczestniczył w powiatowej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podczas spotkania szef ludowców zwrócił się do zgromadzonych osób o wsparcie projektu partii dotyczącego emerytur bez składek i podatków, który zakłada wzrost świadczeń o ok. 20 proc. Jak podkreślił, podobny system funkcjonuje m.in. na Węgrzech i krajach nadbałtyckich.

Polityk zaznaczył, że w dzisiejszych czasach nie można być obojętnym, bo albo Polska będzie braterstwem, albo będzie podzielona, bardzo słaba i przez to bezbronna. 

Dodał, że "nie można poddać się tym, którzy dzielą Polskę na lepszy i gorszy sort, którzy potrafią ciągle rzucać kalumnie i oszczerstwa, którzy z niezwykłą determinacją chcą podzielić Polskę, a przez to ją osłabić". - W polityce i w naszym życiu publicznym też przyjdzie normalność. Przyjdzie normalność i my jesteśmy gwarantem tej normalności - podkreślił polityk.