Prezydent: nie wycofuję się z wyborczych zobowiązań ws. wieku emerytalnego

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   29 kwietnia 2016 10:47


Prezydent: nie wycofuję się z wyborczych zobowiązań ws. wieku emerytalnego Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że nad projektem ws. obniżenia wieku emerytalnego pracuje sejmowa podkomisja. Fot. Piotr Drabik/Flickr.com (CC BY 2.0)

Prezydent Andrzej Duda w czwartek (28 kwietnia) w Bystrzycy Kłodzkiej powiedział, że nie wycofuje się z obietnic wyborczych dotyczących obniżenia wieku emerytalnego i podniesienia kwoty wolnej od podatku.

Podczas spotkania z mieszkańcami miasta prezydent  przypomniał, że zgodnie z obietnicą wyborczą złożył w Sejmie projekty ustaw obniżających wiek emerytalny i podnoszących kwotę wolną od podatku.

- Ani rząd, ani tym bardziej ja się z moich zobowiązań nie wycofuję. Rzecz jasna obecnie minister finansów wie, jaką ma sytuację budżetową, wie, jaką sytuację w finansach publicznych i budżecie ma pani premier. Będą realizowali program. Jestem co do tego przekonany - zapewnił prezydent Duda.

Przypomniał, że nad projektem ws. obniżenia wieku emerytalnego pracuje sejmowa podkomisja. -Niewykluczone, że trzeba będzie zrobić jakieś zmiany, by ją dostosować do panujących warunków. Ja ze swojej strony będę czynił wszystko, także wobec rządu i parlamentu, aby do obniżenia wieku emerytalnego doszło. Oczywiście z uwzględnieniem bezpieczeństwa finansów, całego systemu - zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent powiedział, że niebawem wejdzie w życie ustawa zakładająca darmowe leki dla osób, które ukończyły 75. rok życia. - Wiele z osób po 75. roku życia ma niskie emerytury. Ta ustawa jest kolejnym wyciągnięciem ręki nie po pieniądze do obywateli, jak to się działo w ostatnich latach, tylko z pieniędzmi do obywateli, po to, by żyło im się łatwiej - mówił.

Podczas drugiego spotkania tego dnia, tym razem z mieszkańcami Świebodzic (Dolnośląskie), prezydent w swoim wystąpieniu poruszył te same kwestie i zaapelował o wyrozumiałość związaną z realizacją najważniejszych punktów programu zmian w Polsce.

- Proszę o wyrozumiałość dla rządu i dla prezydenta, czyli dla mnie. I o to, żebyście państwo czuli, że my dzisiaj odpowiadamy i za realizację zobowiązań wyborczych i za państwo polskie, także za system finansowy i budżet. I proszę o wyrozumiałość, która polega na tym, że kadencja parlamentu i - mam nadzieję - rządu trwa cztery lata, a prezydenta pięć lat. I to jest czas na realizację zobowiązań wyborczych. One zostaną zrealizowane - mówił Duda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.