Projekty PSL dla Płocka: m.in. dom seniora i sala koncertowaPAP/Rynek Seniora - 21 września 2018 09:54


Budowa domów całodziennej opieki dla seniorów oraz wsparcia dla dzieci chorych na autyzm, a także budowa sali koncertowej i odkrytych basenów - to niektóre projekty PSL dla Płocka w ramach programu wyborczego.

Kandydat PSL na prezydenta Płocka Tomasz Kominek oraz kandydaci tego ugrupowania do płockiej Rady Miasta przedstawili w poniedziałek (17 września) kolejne 20 przedsięwzięć w ramach planu PSL rozwoju miasta "100 propozycji dla Płocka na 100-lecie odzyskania Niepodległości". Pierwszych 20 projektów zaprezentowano na początku września, w trakcie inauguracji kampanii wyborczej płockich ludowców.

- Są to dobre, trafne pomysły i wizje, które to nie my odkryliśmy - jeśli chodzi o tę kampanię wyborczą. To wsłuchiwanie się w to, co mieszkańcy mówią, z czym do nas przychodzą - powiedział Kominek. Jak ocenił, w programach wyborczych nie chodzi o prześciganie się na projekty, ale o to, aby "znajdowały się w nich konkretne, realne rzeczy do realizacji w najbliższych latach".

Wśród pomysłów PSL na rozwój Płocka, znalazły się m.in.: budowa parku centralnego, windy z nadwiślańskiej skarpy na nabrzeże, kładki pieszo-rowerowej pod mostem, łączącym obie części miasta, a także toru wyścigowego z płytą asfaltowo-betonową do nauki jazdy w trudnych warunkach oraz całorocznego toru saneczkowego. Jest też remont szpitala miejskiego i stworzenie funduszu na systematyczny remont i wymianę chodników.

Kominek zaznaczył, że wszystkie przedsięwzięcia, które zostaną zaprezentowane w ramach programu PSL "100 propozycji dla Płocka na 100-lecie odzyskania Niepodległości", to plany rozłożone na dwie kolejne, pięcioletnie kadencje samorządu. Dodał, że łączne koszty tych projektów będą przedstawione nieco później, w podsumowaniu programu ludowców dla Płocka.