Projekty PSL dla Płocka: m.in. dom seniora i sala koncertowa

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 września 2018 09:54


Projekty PSL dla Płocka: m.in. dom seniora i sala koncertowa Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Budowa domów całodziennej opieki dla seniorów oraz wsparcia dla dzieci chorych na autyzm, a także budowa sali koncertowej i odkrytych basenów - to niektóre projekty PSL dla Płocka w ramach programu wyborczego.

Kandydat PSL na prezydenta Płocka Tomasz Kominek oraz kandydaci tego ugrupowania do płockiej Rady Miasta przedstawili w poniedziałek (17 września) kolejne 20 przedsięwzięć w ramach planu PSL rozwoju miasta "100 propozycji dla Płocka na 100-lecie odzyskania Niepodległości". Pierwszych 20 projektów zaprezentowano na początku września, w trakcie inauguracji kampanii wyborczej płockich ludowców.

- Są to dobre, trafne pomysły i wizje, które to nie my odkryliśmy - jeśli chodzi o tę kampanię wyborczą. To wsłuchiwanie się w to, co mieszkańcy mówią, z czym do nas przychodzą - powiedział Kominek. Jak ocenił, w programach wyborczych nie chodzi o prześciganie się na projekty, ale o to, aby "znajdowały się w nich konkretne, realne rzeczy do realizacji w najbliższych latach".

Wśród pomysłów PSL na rozwój Płocka, znalazły się m.in.: budowa parku centralnego, windy z nadwiślańskiej skarpy na nabrzeże, kładki pieszo-rowerowej pod mostem, łączącym obie części miasta, a także toru wyścigowego z płytą asfaltowo-betonową do nauki jazdy w trudnych warunkach oraz całorocznego toru saneczkowego. Jest też remont szpitala miejskiego i stworzenie funduszu na systematyczny remont i wymianę chodników.

Kominek zaznaczył, że wszystkie przedsięwzięcia, które zostaną zaprezentowane w ramach programu PSL "100 propozycji dla Płocka na 100-lecie odzyskania Niepodległości", to plany rozłożone na dwie kolejne, pięcioletnie kadencje samorządu. Dodał, że łączne koszty tych projektów będą przedstawione nieco później, w podsumowaniu programu ludowców dla Płocka.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR