PSL chce więcej opieki dla seniorów

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP, onet.pl/Rynek Seniora   27 października 2014 13:41


PSL chce więcej opieki dla seniorów

Otwarcie centrów opieki i rehabilitacji dla seniorów znalazło się wśród priorytetów samorządowych kandydatów PSL - informował w poniedziałek (27 października) minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Według wiceprezesa PSL Kosiniaka-Kamysza nie można mówić o rozwoju miasta bez współdziałania z regionem, zwłaszcza w obliczu nowej perspektywy finansowej UE 2014-20. - Środki unijne można wykorzystać na budowę żłobków, przedszkoli, na dzienne domy pobytu dla seniorów, na usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych i tworzenie nowych miejsc pracy – mówił minister.

- Chcemy tworzyć w każdej dzielnicy Krakowa Dzienne Domy Seniora, w których osoby starsze będą miały zapewnioną rehabilitację, ciepły posiłek, ciekawe zajęcia. Będziemy dalej promować budżet obywatelski. Dziś wynosi on 4,5 mln zł, intencją PSL jest doprowadzenie, aby w ciągu czterech lat został on zwiększony do 50 mln zł - mówił Kosiniak-Kamysz. Dodał, że ludowcy chcieliby także, aby budżet obywatelski był realizowany na poziomie województwa.

PSL zarejestrowało własne listy w wyborach do sejmiku województwa, a do Rady Miasta Krakowa osiem osób wspieranych przez Stronnictwo kandyduje z list Komitetu Wyborczego Wyborców Jacka Majchrowskiego. 

Kandydaci do Rady Miasta Krakowa i sejmiku obecni na konferencji prasowej mówili, że będą zabiegali m.in. o ścisłą współpracę uczelni z biznesem, likwidację smogu, wprowadzenie kart dużej rodziny w kolejnych małopolskich gminach, powrót do szkół wykwalifikowanych higienistek, kompleksową opieki zdrowotną dla seniorów, tworzenie nowych terenów rekreacyjnych, rewitalizację i rozwój krakowskich osiedli.

PSL razem z PO tworzy w 39-osobowym sejmiku województwa małopolskiego koalicję rządzącą, dysponującą obecnie w sumie 20 mandatami. PiS ma 11 radnych, Solidarna Polska pięciu, SLD - dwóch. Jeden radny jest niezrzeszony.

Wybory w 2010 r. do małopolskiego sejmiku wygrała PO, która uzyskała 17 mandatów (33,82 proc. poparcia). Drugie miejsce zajęło PiS z 16 mandatami (31,69 proc. poparcia), PSL zdobyło 4 mandaty (10,33 proc.), a SLD 2 mandaty (9,46 proc.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.