PSL pójdzie do następnych wyborów z projektem "emerytura bez podatku"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 listopada 2017 09:36


PSL pójdzie do następnych wyborów z projektem "emerytura bez podatku" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

PSL proponuje ustawę "emerytura bez podatku"; dzięki niej emeryci i renciści zyskają 20 proc. świadczenia - powiedział w środę (29 listopada) prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Dodał, że jest to sztandarowy projekt PSL, z którym ugrupowanie pójdzie do wszystkich kolejnych wyborów.

Kosiniak-Kamysz podczas konferencji w Olsztynie podkreślił, że wobec bierności rządu w sprawie seniorów, PSL proponuje ustawę "emerytura bez podatku". Przypomniał, że propozycja PSL dotycząca 500 złotych dla seniora została odrzucona.

- Wychodzimy z kolejną propozycją, bo bierność rządzących wobec seniorów jest niewątpliwa. Chcemy zaproponować i składamy ustawę o emeryturze bez podatku. Emeryci i renciści zapłacili już swoje podatki, płacili je przez całe lata aktywności zawodowej. Zatem, gdy są na emeryturze, nie muszą tych podatków płacić- powiedział prezes PSL. Jak mówił, takie rozwiązanie oznaczać będzie, że emeryt otrzyma o 20 procent wyższe świadczenie emerytalne.

- To jest naprawdę dużo pieniędzy dla tych, którzy mają najniższą emeryturę, mogą oni otrzymać nawet ok. 200 zł więcej i proporcjonalnie świadczenie będzie rosło wraz ze wzrostem emerytury - wyjaśnił szef PSL.

Mówił, że obecnie projekt jest konsultowany na spotkaniach także z seniorami i wszędzie jest "entuzjastycznie przyjmowany".

- Jest teraz taka chwila, że trzeba postawić na politykę senioralną. Emerytura bez podatku jest fundamentalną zmianą. To jest sztandarowy projekt Polskiego Stronnictwa Ludowego, z którym pójdziemy do wszystkich kolejnych wyborów, jeśli nie zostanie przyjęty w tym momencie - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Podał, że obecnie przeprowadzana waloryzacja świadczeń emerytalnych jest najniższa, jeśli chodzi o ostatnie lata i w tym roku wyniosła od 5 zł do 10 zł. - To były skandalicznie niskie pieniądze w porównaniu z kosztami życia ponoszonymi przez emerytów i rencistów. Oni nie dostali 500 plus, choć taką propozycję zgłosiliśmy wsłuchując się w głos rządu. Słyszeliśmy wypowiedzi przedstawicieli rządu, którzy cały czas podkreślali "dobrze by było jakby emeryci dostali 500 plus"- podkreślił prezes PSL.

Mówił, że "pewnie w ferworze walki o sądy rządzący nie zdążyli zadbać o emerytów i nie zdążyli napisać takiej ustawy".

Dodał, że PSL wyręczyło rządzących i przedstawiło projekt ustawę "500 zł dla emerytów", ale został on odrzucony w piątek.

- Jest to skandaliczne, że nie ma owoców wzrostu dla osób, które tego bardzo potrzebują. Owoce nie są solidarnie dzielone. Jeśli jest nadwyżka w budżecie państwa na kwotę prawie 3 mld zł, a koszty naszego projekty wynoszą 2,8 mld zł, to czemu nie przeznaczyć tych pieniędzy dla emerytów - pytał Kosiniak-Kamysz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR