PSL zbiera podpisy pod projektem "Emerytura bez podatku"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   23 kwietnia 2018 09:25


PSL zbiera podpisy pod projektem "Emerytura bez podatku" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczęło zbiórkę podpisów pod projektem ustawy "Emerytura bez podatku". W sobotę (21 kwietnia) podpisy zbierano w Szczecinie, Białymstoku i Falentach - poinformował rzecznik PSL Jakub Stefaniak.

Projekt autorstwa posłów PSL zakłada, że emeryci i renciści po wejściu w życie ustawy otrzymaliby "na rękę" świadczenia w wysokości kwoty brutto, czyli bez pomniejszania ich o podatek dochodowy od osób fizycznych oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Jak wyliczał przed złożeniem projektu w Sejmie szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, w ten sposób emeryci i renciści zyskaliby ok. 20 proc. wartości świadczenia.

Jak zaznaczył Stefaniak, projekt jest skierowany do osób otrzymujących najniższą emeryturę. - Dla nich każda złotówka jest ważna - podkreślił.

- W czasie, kiedy przedstawiciele partii rządzącej wybierają się w Polskę, żeby się tłumaczyć z gigantycznych nagród, które sobie poprzyznawali, my rozpoczynamy zbiórkę pod projektem ważnym dla Polaków, dla seniorów - olbrzymiej grupy społecznej, która czuje się oszukana. Waloryzacja kwotowa przeprowadzona przez PiS była najniższą w ciągu ostatnich wielu lat. Niektórzy emeryci dostali 5 czy 7 zł waloryzacji. To są żadne pieniądze - ocenił Stefaniak.

Zdaniem rzecznika PSL, projekt powinien uzyskać poparcie innych partii politycznych. - Jest przychylność klubów opozycyjnych. Liczymy, że zreflektują się i rządzący - zaznaczył Stefaniak.

Poinformował, że akcja ruszy w ciągu najbliższego tygodnia. - Jeśli chodzi o Falenty, w ciągu kilku godzin udało nam się zebrać ok. 320 podpisów - podkreślił rzecznik PSL.

Dodał, że zbiórka będzie kontynuowana m.in. w Warszawie, Otwocku i Raszynie. - Projekt trafi do Sejmu, kiedy uda nam się zebrać wymaganą liczbę 100 tys. podpisów, choć mam nadzieję, że uda się zebrać znacznie więcej - podkreślił Stefaniak.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR