PSL złożyło projekt ustawy w sprawie emerytury bez podatku

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   21 grudnia 2017 12:37


PSL złożyło projekt ustawy w sprawie emerytury bez podatku Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

PSL złożyło w Sejmie projekt ustawy dotyczący emerytury bez podatku - poinformował w czwartek (21 grudnia) szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jak mówił, to sztandarowy projekt PSL, z którym pójdzie do wyborów samorządowych i parlamentarnych.

- Dzisiaj złożyliśmy projekt ustawy "emerytura bez podatku". Emerytura i renta bez podatków i składek, czyli tyle, ile mamy emerytury dzisiaj brutto, tyle będziemy dostawać emerytury netto - powiedział Kosiniak-Kamysz na czwartkowej konferencji w Sejmie.

W jego opinii to prawdziwa zmiana w polityce społecznej, senioralnej. Jak mówił, takie rozwiązania już funkcjonują w krajach Unii Europejskiej takich jak Węgry, Bułgaria czy Litwa.

- Dla nas to jest sprawa niezwykle istotna; to jest też sztandarowy projekt, z którym pójdziemy do wyborów samorządowych i parlamentarnych - zapowiedział szef PSL. Dodał, że "to jest pokazywanie, że opozycja racjonalna w Polsce ma sens - nie wystarczy tylko i wyłącznie krytykować złych posunięć rządu, ale trzeba dawać konkretne propozycje".

Kosiniak-Kamysz zaznaczył też, że PSL liczy na "życzliwość wszystkich klubów parlamentarnych" i przyjęcie ustawy. Przypomniał, że "bardzo wielu emerytów głosowało na PiS", więc teraz "w ich imieniu" ludowcy zamierzają sprawdzić, czy "jest dobra wola i chęć pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują".

- Emeryci i renciści przez lata swojej pracy zapłacili podatki. Państwo nie może ich ograbiać cały czas i nie może zabierać im świadczeń, które się dzisiaj bardzo "rozjechały" z płacą minimalną - podkreślił szef PSL. Jak mówił, "to jest nasz obowiązek wspierać tych, którzy są w dostojnym wieku". - Dla wielu osób to jest bardzo duża podwyżka, gwarantująca podniesienie poziomu życia - wskazał.

Pod koniec listopada Kosiniak-Kamysz mówił, że dzięki proponowanym przez PSL rozwiązaniom emeryci i renciści zyskaliby 20 proc. świadczenia. - To jest naprawdę dużo pieniędzy dla tych, którzy mają najniższą emeryturę, mogą oni otrzymać nawet ok. 200 zł więcej i proporcjonalnie świadczenie będzie rosło wraz ze wzrostem emerytury - przekonywał wówczas szef PSL. Dodał, że obecnie przeprowadzana waloryzacja świadczeń emerytalnych jest najniższa jeśli chodzi o ostatnie lata - w tym roku wyniosła od 5 zł do 10 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR