Rada seniorów w Ciechocinku ma co robić

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Gazeta Pomorska/Rynek Seniora   28 stycznia 2016 10:24


Rada seniorów w Ciechocinku ma co robić Miejska Rada Seniorów w Ciechocinku jest ciałem doradczym i opiniującym. Fot.Jan Pedersen/Flickr.com (CC BY-NC-ND 2.0)

Rada Miejska w Ciechocinku (Kujawsko-Pomorskie) powołała Miejska Radę Seniorów uchwałą w grudniu 2015 r. Kandydatów zgłaszały środowiska senioralne i organizacje społeczne. Tworzy ją 15 osób. Na pierwszej inauguracyjnej sesji wybrano trzyosobowy zarząd.

- Miejska Rada Seniorów jest ciałem doradczym i opiniującym - tłumaczy przewodniczący Wiesław Strzyżewski. - Będzie przekazywać radzie miejskiej i burmistrzowi postulaty środowiska senioralnego.

Rada powinna spotykać się raz w kwartale, ale już uzgodniono, ze spotkania w pełnym składzie w razie potrzeby będą organizowane częściej. Ponadto radni-seniorzy będą pracować w komisjach. Ustalone zostaną też dyżury członków MRS, którzy korzystać będą z pomieszczeń rady miejskiej.

Już sygnalizowano sprawy do załatwienia, m.in. ustawienie ławek na długich ulicach miasta, jak Zdrojowa czy Mickiewicza, bo pokonanie tych ulic dla osób starszych jest trudne.

Seniorzy wiele obiecują sobie po dawnej siedzibie Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Mickiewicza, którą rada miejska przeznaczyła na dom dziennego pobytu. Chcieliby mieć wpływ na sposób jego zagospodarowania.

Choć Ciechocinek jest miastem, w którym chętnie osiedlają się osoby starsze, nie jest zbyt przyjazny seniorom ze względu na brak miejskiej komunikacji. Nie wszyscy jeżdżą lub mogą jeździć samochodem. Wystarczyłaby komunikacja meleksowa, ale regularna i ze stałymi przystankami. Takie postulaty też płyną ze środowiska seniorów. 

Więcej: www.pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.