Radni PiS chcą budowy ZOL w ramach kontraktu dla Poznania

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Głos Wielkopolski/Rynek Seniora   02 grudnia 2015 16:44


Radni PiS chcą budowy ZOL w ramach kontraktu dla Poznania Poznańscy radni PiS chcą by miasto wyłożyło 500 tys. zł na projekt budowy nowego skrzydła szpital przy ul. Szwajcarskiej, gdzie miałby znaleźć się zakład opiekuńczo-leczniczy. Fot. Fotolia

Klub radnych PiS proponuje prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi oraz pozostałym klubom funkcjonującym w Radzie Miasta swego rodzaju kontrakt dla Poznania.

Radni PiS zwracają uwagę, że po wyborach parlamentarnych i powstaniu nowego rządu zmieniły się realia, w jakich będzie funkcjonować Rada Miasta. Ich zdaniem, współpraca wszystkich sił politycznych w radzie oraz wsparcie rządu PiS może być korzystne dla interesów Poznania i jego mieszkańców.

Nieoficjalnie mówi się, że członkowie rządu wywodzący się z Poznania, obiecali wesprzeć finansowo starania miasta, dotyczące ważnych przedsięwzięć. Ale radni PiS stawiają też warunki, których spełnienie jest niezbędne dla podjęcia takiej współpracy.

Co postulują? M.in. zagwarantowanie w przyszłorocznym budżecie 500 tys. zł na projekt budowy nowego skrzydła Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego przy ul. Szwajcarskiej, gdzie miałby znaleźć się zakład opiekuńczo-leczniczy z możliwością powiększenia go o dwa nowe oddziały.

Radni PiS uważają, że w pierwszym kwartale przyszłego roku należy powołać sześć zespołów roboczych z udziałem radnych, urzędników, ekspertów i jednego z zastępców prezydenta. Zajęłyby się one opracowaniem: bonu opiekuńczego, inwestycji oświatowych, polityki mieszkaniowej, polityki kulturalnej, repatriacji (program repatriacji rodzin polskich z Rosji), polityki transportowej. Zespoły miałyby pół roku na przygotowanie konkretnych rozwiązań tak, by w 2017 r. ruszyły pilotażowe programy.

Więcej: www.gloswielkopolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.