
Obecnie w Radomiu obowiązują darmowe przejazdy komunikacją miejską dla osób, które ukończyły 70 lat. Od 1 stycznia 2017 r. miasto wprowadzi specjalny bilet dla mieszkańców po 65 r.ż., którzy posiadają Radomską Kartę Seniora.
Bilet ma być całoroczny i ma kosztować 100 zł. Będą mogli go zakupić posiadacze Radomskiej Karty Seniora.
Prezydent Radomia Radosław Witkowski wprowadzenie biletu zapowiedział w czwartek (24 listopada) podczas konferencji prasowej podsumowującej połowę kadencji samorządu (dwa lata) w odniesieniu do polityki senioralnej.
- To nie przypadek, że właściwa polityka senioralna była jednym z głównych punktów mojego programu. Mam świadomość zachodzących zmian demograficznych. Nasze społeczeństwo się starzeje i stąd potrzeba tworzenia jak najszerszej oferty adresowanej właśnie do tej grupy. Myślę, że dziś nasze miasto jest jednym z liderów i może być wzorem do naśladowania pod tym względem - ocenił prezydent.
Oprócz udogodnień w transporcie publicznym, włodarz Radomia zwrócił też uwagę na istotne znaczenie i sporą popularność Radomskiej Karty Seniora. Dzięki niej osoby, które ukończyły 65 lat, mogą korzystać z pakietu ulg. Wśród 44 partnerów znajdują się: kawiarnie, instytucje kultury, obiekty sportowe i rekreacyjne, kluby fitness, placówki oferujące usługi medyczne, rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, szkoły językowe, punkty z usługami fryzjerskimi i kosmetycznymi czy ośrodki wypoczynkowe.
Do tej pory magistrat wydał 1800 takich kart.
Radom uruchomił też Dzienny Dom ,,Senior-Wigor”, z którego korzysta 30 seniorów. Realizowany jest też program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. W roku 2016 skorzystało z nich ponad 3300 osób.
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
Newsletter
Rynek Seniora: polub nas na Facebooku
Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze
RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych