Radom: będzie ulgowy, całoroczny bilet autobusowy dla osób 65+

POLITYKA SENIORALNA

Autor: JW/Rynek Seniora   25 listopada 2016 10:43


Radom: będzie ulgowy, całoroczny bilet autobusowy dla osób 65+ Od początku 2017 r. posiadacze Radomskiej Karty Seniora będą mogli kupić całoroczny bilet autobusowy za 100 zł. Fot. MPK Radom

Obecnie w Radomiu obowiązują darmowe przejazdy komunikacją miejską dla osób, które ukończyły 70 lat. Od 1 stycznia 2017 r. miasto wprowadzi specjalny bilet dla mieszkańców po 65 r.ż., którzy posiadają Radomską Kartę Seniora.

Bilet ma być całoroczny i ma kosztować 100 zł. Będą mogli go zakupić posiadacze Radomskiej Karty Seniora.

Prezydent Radomia Radosław Witkowski wprowadzenie biletu zapowiedział w czwartek (24 listopada) podczas konferencji prasowej podsumowującej połowę kadencji samorządu (dwa lata) w odniesieniu do polityki senioralnej.

- To nie przypadek, że właściwa polityka senioralna była jednym z głównych punktów mojego programu. Mam świadomość zachodzących zmian demograficznych. Nasze społeczeństwo się starzeje i stąd potrzeba tworzenia jak najszerszej oferty adresowanej właśnie do tej grupy. Myślę, że dziś nasze miasto jest jednym z liderów i może być wzorem do naśladowania pod tym względem - ocenił prezydent.

Oprócz udogodnień w transporcie publicznym, włodarz Radomia zwrócił też uwagę na istotne znaczenie i sporą popularność Radomskiej Karty Seniora. Dzięki niej osoby, które ukończyły 65 lat, mogą korzystać z pakietu ulg. Wśród 44 partnerów znajdują się: kawiarnie, instytucje kultury, obiekty sportowe i rekreacyjne, kluby fitness, placówki oferujące usługi medyczne, rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, szkoły językowe, punkty z usługami fryzjerskimi i kosmetycznymi czy ośrodki wypoczynkowe.

Do tej pory magistrat wydał 1800 takich kart.

Radom uruchomił też Dzienny Dom ,,Senior-Wigor”, z którego korzysta 30 seniorów. Realizowany jest też program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. W roku 2016 skorzystało z nich ponad 3300 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.