Radom: miasto sfinansuje seniorom zakup czujników czadu

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   24 kwietnia 2018 15:24


Radom: miasto sfinansuje seniorom zakup czujników czadu Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Miasto Radom sfinansuje zakup tysiąca czujników czadu, które w pierwszej kolejności trafią do najstarszych, mieszkających samotnie, radomian. To element realizowanego od kilku lat programu "Siła w seniorach".

Miasto ogłosiło konkurs na przeprowadzenie wśród radomskich seniorów kampanii o niebezpieczeństwie związanym z tlenkiem węgla. - Jednym z jej elementów będzie zakup tysiąca czujników czadu, które zostaną rozdane osobom starszym, szczególnie narażonym na zatrucie tlenkiem węgla - powiedział PAP prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Dodał, że chodzi o seniorów korzystających z piecyka gazowego lub pieca węglowego, które w wyniku nieprawidłowej pracy mogą być przyczyną zatrucia czadem. W pierwszej kolejności trafią one do osób mieszkających samotnie oraz niepełnosprawnych.

Kampania zostanie przeprowadzona w drugiej połowie roku. Jest elementem prowadzonego od kilku lat w Radomiu programu "Siła w seniorach", skierowanego do ludzi po 65. roku życia. W mieście funkcjonuje Radomska Karta Seniora, która upoważnia do korzystania ze zniżek w miejskich placówkach, a także w sklepach i punktach usługowych. Posiadacze karty mogą też za 100 zł kupić roczny bilet autobusowy na wszystkie linie.

W Radomiu działa także Dom "Senior+", Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz kluby seniora. Jeszcze w tym roku ma powstać kolejna placówka - Centrum Aktywności Seniorów. Z myślą o starszych radomianach latem w mieście organizowane są potańcówki na świeżym powietrzu, a zimą - bale karnawałowe. Miasto finansuje szczepienia przeciwko grypie dla osób powyżej 65. roku życia. Seniorzy mogą też korzystać z bezpłatnych zajęć na miejskim basenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR