Radom: miasto ufunduje tysiąc czujników czadu dla seniorówPAP/Rynek Seniora - 24 kwietnia 2019 11:09


Tysiąc czujników czadu trafi jesienią do radomian, którzy ukończyli 65 lat. Akcja organizowana jest po raz drugi. To element miejskiego programu "Siła w seniorach". Zakłada on m.in. prowadzenie działań poprawiających bezpieczeństwo osób starszych.

Jak poinformował we wtorek (23 kwietnia) radomski magistrat, w drodze konkursu wyłoniono podmiot, który przeprowadzi nabór chętnych i kampanię informacyjną o bezpiecznym użytkowaniu urządzeń grzewczych i zagrożeń związanych z tlenkiem węgla. Podobnie jak rok temu zajmie się tym Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu.

Nabór seniorów, którzy otrzymają darmowe czujniki czadu, rozpocznie się na początku czerwca. Prelekcje, podczas których będą wręczane urządzenia, rozpoczną się we wrześniu.

Wyposażanie seniorów w czujniki czadu to element programu "Siła w seniorach". Zakłada on m.in. prowadzenie działań poprawiających bezpieczeństwo osób starszych.

- Pierwszy tysiąc czujników kupiliśmy w zeszłym roku i mamy informacje, że w co najmniej kilku przypadkach urządzenia zasygnalizowały niebezpieczeństwo. Potwierdza to, że rozwiązanie się sprawdza i dlatego będziemy je kontynuować - zaznaczył wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik.

Na zakup czujników czadu w tegorocznym budżecie miasta zarezerwowano 100 tys. zł.