Radom: powstaną Centrum Aktywności Seniorów i poradnia geriatrycznaGazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia - 12 października 2017 09:42


Utworzenie poradni geriatrycznej, powołanie Centrum Aktywności Seniorów oraz zakup dla najstarszych mieszkańców Radomia czujników czadu - to tylko niektóre punkty programu „Siła w seniorach”, którego projekt został opracowany w Urzędzie Miejskim w Radomiu.

Dokument będzie teraz konsultowany z przedstawicielami organizacji działających na rzecz seniorów.

Miasto przygotowuje się m.in. do uruchomienia w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym pierwszej w Radomiu specjalistycznej poradni geriatrycznej. – Wysyłamy informację do NFZ i rozpoczynamy poszukiwanie lekarza specjalisty. Chcemy, by poradnia rozpoczęła pracę jak najszybciej - zapowiada wiceprezydent Jerzy Zawodnik.

Kolejna nowość to utworzenie Centrum Aktywności Seniorów, które będzie się mieściło w budynku przy ulicy Traugutta 31/33. Osoby starsze będą mogły uczestniczyć w zajęciach muzycznych, teatralnych i kulinarnych. Będą też gimnastyka relaksacyjna i spotkania integracyjne. W Centrum Aktywności Seniorów planowane jest też uruchomienie punktu konsultacyjnego, gdzie będzie można korzystać m.in. z porad prawnych oraz spotkać się z psychologiem, terapeutą uzależnień czy policjantem.

Z myślą o bezpieczeństwie najstarszych radomian miasto chce wyposażyć osoby narażone na zatrucie tlenkiem węgla w czujniki czadu.

Cały czas funkcjonuje też Radomska Karta Seniora, która upoważnia do korzystania z wielu zniżek. Posiadacze karty mogą też kupić roczny bilet autobusowy na wszystkie linie za 100 zł.

Więcej: www.wyborcza.pl