Rafalska: emeryci często nie mogą pracować do 67. roku życiaPAP/Rynek Seniora - 19 grudnia 2016 12:07


Stan zdrowia polskich emerytów i rynek pracy często nie pozwalają pracować do 67. roku życia - powiedziała w poniedziałek (19 grudnia) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Zapewniła, że rząd ocenił skutki obniżenia wieku emerytalnego.

- Rząd wnikliwie i uważnie ocenił skutki tej regulacji zarówno pod względem społecznym, jak i gospodarczym - powiedziała Rafalska po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy obniżającej wiek emerytalny.

Jak dodała, rząd uznał, iż stan zdrowia znacznej części polskich emerytów nie pozwala na pracę do 67. roku życia; nie sprzyja temu również sytuacja na rynku pracy.

- To dobry dzień dla polskich emerytów i rencistów; pana podpis pod tą ustawą kończy czteroipółletni okres obowiązywania złych, niepożądanych rozwiązań - dodała. Zaznaczyła, ze rząd wprowadził tylko nieznaczne legislacyjne poprawki.

Przypomniała, że w 2012 r. po przyjęciu ustawy, która od 1 stycznia 2013 wydłużyła wiek emerytalny kobietom i mężczyznom i zrównała go do 67. roku życia, PiS zapowiedziało, że gdy wygra wybory, przywróci wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.