Rafalska o seniorach: aktywni, mobilni i pełni pasji

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   27 września 2018 12:50


Rafalska o seniorach: aktywni, mobilni i pełni pasji Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Aktywne, mobilne i pełne pasji mogą być i są osoby starsze; chcemy zrobić wszystko, żeby współtworzyć dobre warunki do realizacji ich zainteresowań - powiedziała w czwartek (27 września) podczas spotkania z seniorami szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbywa się III Spotkanie Seniorów, organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych oraz trzeciej rocznicy działalności Dziennych Domów i Klubów "Senior plus". W spotkaniu oprócz minister rodziny bierze udział m.in. wicepremier Beata Szydło, szef KPRM Michał Dworczyk, wiceminister MRPiPS Elżbieta Bojanowska oraz prezes ZUS Gertruda Uścińska.

- Żyjemy w czasach, że wszystko dzieje się niezwykle szybko, wszyscy chcą być bardzo mobilni, aktywni, kreatywni, piękni i młodzi - powiedziała Rafalska.

- Aktywne, mobilne, pełne pasji mogą być i są osoby starsze. Chcemy zrobić wszystko, żeby jako rząd współtworzyć te dobre warunki do realizacji zainteresowań, pasji, właśnie w wieku senioralnym. To jest tak, że czasami wcześniejsze obciążenie obowiązkami zawodowymi, rodzinnymi sprawia, że na nic więcej nie mamy czasu. I dzisiaj te odłożone na wieczne nigdy lektury mogą być przeczytane, pasje odkryte i zrealizowane - powiedziała szefowa MRPiPS.

Jak dodała, swoją aktywność osoby starsze mogą realizować m.in. poprzez udział w dziennych domach i klubach "Senior plus".

- Bardzo nas cieszy, że coraz więcej placówek "Senior plus" powstaje w małych miejscowościach. Widać, że coraz więcej seniorów chce wychodzić z domu i być aktywnymi - podkreśliła Rafalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR