Resort pracy: rusza konkurs w ramach programu ASOS - do wzięcia 40 mln zł

POLITYKA SENIORALNA

Autor: MRPIPS/Rynek Seniora   25 marca 2016 12:46


Resort pracy: rusza konkurs w ramach programu ASOS - do wzięcia 40 mln zł Celem programu ASOS jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału. Fot. MRPiPS

Ruszyła kolejna edycja konkursu w ramach Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.  Program jest finansowany ze środków budżetu państwa w wysokości 40 mln zł rocznie. Maksymalna kwota dotacji to 200 tys. zł.

Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach czterech priorytetów: edukacja osób starszych, aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, partycypacja społeczna osób starszych oraz usługi społeczne dla osób starszych.

- Tworzymy przestrzeń dla rozwoju osób starszych. Chcemy wykorzystać potencjał, kwalifikacje i doświadczenie seniorów. Czas spędzony na emeryturze nie musi wiązać się z nudą. Warto inwestować w twórcze i edukacyjne projekty dla osób starszych - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Celem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej.

Organizacje pozarządowe i inne podmioty uprawnione działające na rzecz osób starszych mogą liczyć na dotacje w wysokości 20 tys. - 200 tys. zł.

W konkursie będą promowane inicjatywy, służące zwiększeniu i poprawie jakości oferty edukacyjnej dla osób starszych, rozwijaniu wolontariatu, rozszerzeniu partycypacji w procesach decyzyjnych i w życiu społecznym oraz uczestnictwa w kształtowaniu polityki publicznej.

Oferty należy składać od dnia 24 marca do dnia 15 kwietnia 2016 r. w wersji elektronicznej przez Generator Ofert ASOS.

Wymagany wkład własny to minimum 10% wartości projektu.

Na realizację programu ASOS w latach 2014-2020 przeznaczono kwotę 280 mln zł.

Ze środków mogą korzystać m.in. organizacje pozarządowe, osoby prawne, spółdzielnie socjalne, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego.

Ogłoszenie o konkursie, regulamin i wzory dokumentów dostępne TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR