Rośnie popularność "Profesora Wnuczka". O co chodzi w tej akcji?

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   25 października 2016 15:33


Rośnie popularność "Profesora Wnuczka". O co chodzi w tej akcji? Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Trzecia edycja akcji „Profesor Wnuczek” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem adresatów. Bezpłatne spotkania z edukacji cyfrowej osób starszych odbywają się w szkołach społecznych w ramach wspólnego przedsięwzięcia Społecznego Towarzystwa Oświatowego (STO) i Luxoft Poland.

W tegorocznej odsłonie bierze udział 18 szkół społecznych z całej Polski; zajęcia zaplanowano w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku, Tychach, Bytomiu, Jeleniej Górze, Radomiu, Człuchowie, Ciechanowie, Szczecinku, Kluczborku i Olecku. W ramach cyklu w każdej ze szkół przewidziano sześć spotkań z seniorami i nauczycielami.

- Podczas zapisów zgłosiło się tylu chętnych, że rozważamy możliwość zorganizowany dodatkowych zajęć, bo przykro słyszeć rozczarowanie w głosie dzwoniących seniorów - mówi dyrektor Zespołu Szkół Społecznych Fundacji Edukacji „Fabryczna 10” w Białymstoku, Ewa Drozdowska.

„Profesor Wnuczek” to propozycja dla osób, które jeszcze nie potrafią posługiwać się komputerem i korzystać z internetu lub mają znikoma wiedzę w tym zakresie. W towarzystwie uczniów osoby starsze zaczynają odkrywać świat nowych technologii.

Jak tłumaczy Zygmunt Puchalski, prezes STO, pierwsze zajęcia to czas na oswojenie się z komputerem i naukę bezpiecznego korzystania z tego narzędzia. W trakcie kolejnych spotkań seniorzy poznają zasady wyszukiwania informacji w internecie, wysyłania wiadomości czy przeglądania zdjęć. 

- W miastach, w których już uczył „Profesor Wnuczek”, seniorzy niecierpliwie czekali na kolejną edycję. Dla nas jako globalnej firmy informatycznej to także okazja, żeby wyjść ze specjalistycznego środowiska IT i wesprzeć pracę u podstaw. To akcja jedna w swoim rodzaju, pozwala spotkać się przy jednym monitorze nawet trzem pokoleniom: dzieciom, rodzicom i dziadkom. „Profesor Wnuczek” buduje i wzmacnia ważne relacje międzypokoleniowe - przekonuje Kinga Misiarz z Luxoft Poland.

Zajęcia prowadzą nauczyciele informatyki, wspierani przez uczniów, którzy sami zgłosili się do pomocy. W dotychczasowych edycjach uczestniczyło prawie 300 seniorów i ponad 250 uczniów. 

STO prowadzi ponad 150 szkół (od przedszkoli aż po szkoły dla dorosłych), w których uczy się ok. 13 tys. uczniów, a zatrudnionych jest ok. 2,5 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR