Rozpoczął się XVII Lubuski Tydzień Seniora. Potrwa do 10 października

POLITYKA SENIORALNA

Autor: www.lubuskie.pl, MK/Rynek Seniora   06 października 2015 13:25


Rozpoczął się XVII Lubuski Tydzień Seniora. Potrwa do 10 października   Lubuski Tydzień Seniora rozpoczął się 5 października. Fot. Archiwum, zdjęcie ilustrcyjne

W województwie lubuskim rozpoczął się XVII Lubuski Tydzień Seniora zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej. W programie znalazło się ponad 250 imprez, które odbywać się będą w kilkudziesięciu miejscowościach.

Seniorzy będą mogli nie tylko wziąć udział w darmowych koncertach, wystawach i wykładach, ale także spróbować swoich sił podczas turniejów sportowych lub balów seniora. Wszystko po to, aby  - zgodnie z hasłem tej edycji imprezy - przekonać starszych Lubuszan do tego, „…by dodawać życia do lat, a nie tylko lat do życia”.

W programie zadbano także o spotkania z samorządowcami z poszczególnych gmin i powiatów, które będą okazją do rozmów na temat najpilniejszych potrzeb osób starszych. - Potencjał seniorów jest ogromny. Kiedyś to oni budowali nasze województwo. Dziś służą swoim doświadczeniem i radami młodszym, by podejmowali jak najlepsze decyzje. Trzeba to wykorzystać - przekonywał podczas oficjalnej inauguracji LTS wicemarszałek woj. lubuskiego Romuald Gawlik.

ZOBACZ PROGRAM XVII LUBUSKIEGO TYGODNIA SENIORA

Uroczystości, która odbyła się w zielonogórskiej filharmonii towarzyszył akcent młodzieżowy, którym było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Mój świat za wiele lat czyli… jakim będę seniorem”. W zabawie brały udział dzieci z placówek wsparcia dziennego. W sumie nadesłane zostały 53 prace w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród dzieci od 6 do 11 lat najlepsi okazali się: Maja Bechta zgłoszona przez OŚP w Deszcznie i Wanessa Kaszubska  ze świetlicy „Zakątek Uśmiechu” Centrum Usług Socjalnych OSP w Sulechowie.

W drugiej kategorii wiekowej od 12 do 16 lat wygrała Natalia Konieczna zgłoszona przez Świetlicę środowiskową „U Kubusia Puchatka”  działającą w Skwierzynie, która wyprzedziła Martynę Substyk z Sulęcina.

Istotną rolę w XVII Lubuskim Tygodniu Seniora będą odgrywały Uniwersytety Trzeciego Wieku. Obecnie w Polsce działa ich blisko 400, z czego 25 w Lubuskiem.

XVII Lubuski Tydzień Seniora odbywa się w dniach 5-10 października. Patronat nad nim sprawuje Marszałek Województwa Lubuskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.