RPO: jeszcze przez dwa dni można zgłaszać ciekawe inicjatywy senioralne

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   08 lipca 2016 10:27


RPO: jeszcze przez dwa dni można zgłaszać ciekawe inicjatywy senioralne Inicjatywy związane z osobami starszymi można zgłaszać do Rzecznika Praw Obywatelskich do 10 lipca 2016 r. Graf. www.rpo.gov.pl

Duża ilość zgłoszeń dobrych praktyk na rzecz społecznego uczestnictwa osób starszych spowodowała, że Rzecznik Praw Obywatelskich wydłużył termin ich przyjmowania do 10 lipca 2016 r. Inicjatywy mogą przedstawiać organizacje społeczne, nieformalne grupy, pracodawcy i samorządy terytorialne oraz inne instytucje realizujące programy na rzecz seniorów.

Działania można zgłaszać w ramach drugiej edycji konkursu „Złota Księga Dobrych Praktyk na Rzecz Społecznego Uczestnictwa Osób Starszych”. Jego celem jest promowanie wartych upowszechnienia inicjatyw na rzecz osób starszych i z osobami starszymi.

- Szczególnie zależy nam na dostrzeżeniu i rozpropagowaniu działań, które służą budowaniu społeczeństwa spójnego, przyjaznego wszystkim grupom wieku. Nie przewidujemy nagród finansowych ani rzeczowych. Formą wyróżnienia jest umieszczenie opisu dobrej praktyki w „Złotej Księdze”, której patronem jest Rzecznik Praw Obywatelskich oraz możliwość upowszechnienia tą drogą własnych osiągnięć - wyjaśnia RPO.

Dobre pomysły pierwszej edycji dostępne są TUTAJ.

Formularz zgłoszeniowy oraz inne materiały dotyczące konkursu i szczegółów wyłaniania dobrych praktyk do „Złotej Księgi” można znaleźć TUTAJ.

Osoby zainteresowane udziałem powinny pobrać i wypełnić formularz w formie elektronicznej oraz wysłać go na adres zlotaksiega@brpo.gov.pl. Ponadto wersję papierową formularza (poświadczoną przez kierownika instytucji/organizacji realizującej dobrą praktykę) należy wysłać (wraz dodatkową dokumentacją, o ile wnioskodawca uzna, że jest ona potrzebna) na adres:

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
Centrum Projektów Społecznych
Al. Solidarności 77
00-090 Warszawa

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.