Ruda Śląska: do mieszkańców trafią kolejne "koperty życia"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: rudaslaska.com.pl/Rynek Seniora   15 stycznia 2019 10:46


Ruda Śląska: do mieszkańców trafią kolejne "koperty życia" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Od poniedziałku (14 stycznia) w magistracie w Rudzie Śląskiej można otrzymać "koperty życia", czyli zestawy do przechowywana w lodówce, z informacjami o stanie zdrowia, zażywanych lekach oraz kontaktem do najbliższych. Część przygotowanego nakładu kopert trafi również bezpośrednio do osób starszych za pośrednictwem rady seniorów.

Rudzki magistrat przygotował 2 tys. takich kopert.

Inicjatywa rozpoczęła się trzy lata temu, a do starszych, samotnych oraz przewlekle chorych mieszkańców trafiło do tej pory już 3 tys. zestawów.

Mają one postać ankiety dotyczącej stanu zdrowia pacjenta, zażywanych przez niego leków, grupy krwi, przebytych operacji, wraz z kontaktem do najbliższych. Po jej wypełnieniu wkłada się ją do specjalnej koperty i szczelnie zamyka, a następnie umieszcza w lodówce. Całość zestawu dopełnia instrukcja informująca, jak prawidłowo wypełnić ankietę oraz magnes z adnotacją: „Tu znajduje się Rudzka Koperta Życia”, który należy umieścić na drzwiach lodówki.

O słuszności tego typu akcji przekonany jest dr Tomasz Undermann, kierownik izby przyjęć Szpitala Miejskiego w Rudzie Śląskiej. Tłumaczy, że koperta życia to jedna z lepszych inicjatyw dotyczących głównie przewlekle chorych seniorów. Podkreśla, że w przypadku, kiedy pacjent jest w złym stanie i bez kontaktu, ratownicy i lekarze od razu wiedzą, na jakie choroby cierpi, co zaoszczędza czas - tak potrzebny w ratownictwie medycznym.

Jak przypomina serwis rudaslaska.com.pl, koperty lub pudełka życia to akcje społeczne, które od kilku lat przeprowadza się w wielu miastach i gminach w Polsce. Pomysł na taką formę wsparcia osób starszych zrodził się w Wielkiej Brytanii.

Więcej: www.rudaslaska.com.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR