Rusza Forum Seniorów Województwa Opolskiego. Na pierwszym spotkaniu zabrakło miejsc w sali

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   10 lipca 2017 16:20


Rusza Forum Seniorów Województwa Opolskiego. Na pierwszym spotkaniu zabrakło miejsc w sali Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Konsultacje przy tworzeniu budżetu i planowaniu inwestycji to jeden z celów działania Forum Seniorów Województwa Opolskiego. Na pierwszym spotkaniu, które odbyło się w Opolu, zabrakło miejsc w największej sali konferencyjnej urzędu.

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego w poniedziałek (10 lipca) odbyło się spotkanie organizacyjno-informacyjne, które ma doprowadzić do utworzenia Forum Seniorów Województwa Opolskiego.

Witając seniorów marszałek województwa Andrzej Buła, mówił, iż warto poznawać świat poprzez doświadczenia ludzi dojrzałych, ich spojrzenie i relacje.

- Niedawno uruchomiliśmy forum młodzieży. Okazało się, że mamy fajnych partnerów do rozmowy. Chcielibyśmy, aby także wasz głos był słyszalny, pomagał przy tworzeniu budżetu, w kwestiach ochrony zdrowia i opieki społecznej - powiedział.

Forum, które liczyć będzie 36 osób, ma się spotykać co najmniej dwa razy do roku. I poprzez powołane stałe lub czasowe zespoły robocze rozwiązywać, zgłaszać i opiniować ważne dla środowiska problemy. W trakcie spotkania seniorzy zwracali uwagę m.in. na potrzebę edukacji i przeciwdziałanie e-wykluczeniu, lepszej integracji środowiskowej, usuwaniu barier architektonicznych, pomocy osobom w najtrudniejszej sytuacji finansowej. Mówiono też o potrzebie organizacji domów dziennego pobytu dla seniora, utworzeniu bazy opolskich naukowców, którzy chcieliby pracować z seniorami na zasadzie wolontariatu.

We wrześniu br. odbędą się dwa spotkania robocze seniorów. W październiku wyodrębniona grupa robocza opracowywać będzie strategię działania Forum Seniorów. Część działań na rzecz tej grupy społecznej odbywa się w ramach projektu "Senior ma głos", który UMWO realizuje z Fundacją Flexi Mind. Projekt jest współfinansowany z rządowego "Programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020".

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR