Rusza kolejny konkurs "Seniorzy w akcji"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Seniora   08 marca 2016 08:55


Rusza kolejny konkurs "Seniorzy w akcji" Seniorzy wnioskujący o wsparcie autorskich projektów społecznych nie muszą mieć doświadczenia w ich realizacji. Fot. www.seniorzywakcji.pl

Akcję „Seniorzy w akcji” organizują Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Kreatywni seniorzy, którzy wymyślą ciekawy projekt społeczny, mogą zdobyć na jego realizację od 6 do 12 tys. zł. Konkurs obejmuje także międzypokoleniowe pary - osobę 60+ i młodszą, w wieku 18-35 lat.

O dotacje można się ubiegać we współpracy z organizacją pozarządową czy instytucją, która pełni rolę podmiotu aplikującego (np. Uniwersytet Trzeciego Wieku, fundacja, stowarzyszenie, dom kultury).

Konkurs realizowany jest w formule inkubatora - pomysły zgłoszone na konkurs rozwijane i realizowane są poprzez cykl warsztatów, wizyty studyjne oraz wsparcie trenerów z Sieci Latających Animatorów Kultury i Socjologów. Taka forma jest przyjazna szczególnie dla osób i organizacji, które nie mają dużego doświadczenia w opracowywaniu i realizacji projektów.

Organizatorzy przyznają ok. 33-35 dotacji na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, włączają seniorów w dialog i współpracę z samorządem lokalnym lub promują współpracę międzypokoleniową i wolontariat.

Pomysły w formie listów intencyjnych można składać do 17 marca 2016 r. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.seniorzywakcji.pl lub pod nr tel. 22 396 55 16

Do tej pory organizatorzy wsparli 232 projekty w całej Polsce, np. "Szkołę Superbabci i Superdziadka" w Lublinie (cykl zajęć wspierających babcie i dziadków w wychowaniu wnuków) czy grupę muzyczną w Warszawie "Cała Praga Śpiewa", której celem była międzypokoleniowa integracja poprzez muzykę.

Konkurs "Seniorzy w akcji" znalazł się w gronie finalistów europejskiego konkursu "Społeczne Innowacje w Starzeniu" (Social Innovations in Ageing).

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.