Rusza Konwent Marszałków Województw RP. Zajmie się nowoczesną polityką senioralną

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Seniora   12 kwietnia 2016 11:18


Rusza Konwent Marszałków Województw RP. Zajmie się nowoczesną polityką senioralną Podczas Konwentu Marszałków Województw RP odbędą się dyskusje także z udziałem osób starszych. Fot. slaskie.pl (zdjęcie ilustracyjne)

13 i 14 kwietnia 2016 r. w Szczyrku (Śląskie) odbędzie się Konwent Marszałków Województw RP, który jest cyklicznie organizowany od 1998 r. Tematem przewodnim spotkania ma być wypracowanie modelu nowoczesnej polityki senioralnej - informuje Gazeta Wyborcza.

Konwent marszałków województw ma być tym razem poświęcony nowoczesnej polityce senioralnej, odpowiednio koordynowanej zarówno na szczeblu regionalnym, jak i krajowym.

Urzędnicy wraz z ekspertami i zaproszonymi osobami starszymi wezmą udział m.in. w warsztatach poświęconych m.in. wolontariatowi na emeryturze czy aktywności fizycznej i społecznej osób starszych. Uczestnicy warsztatów chcą np. zastanowić się, czy adresować wydarzenia tylko do osób starszych, czy też włączać te osoby do udziału w inicjatywach międzypokoleniowych.

Warsztaty mają posłużyć diagnozie problemów i zaproponowaniu dla nich rozwiązań, które następnie zostaną przedstawione marszałkom i poddane dyskusji. 

Konwent wymyślił w 1998 r. Jan Olbrycht, ówczesny marszałek woj. śląskiego. Od tego czasu prezydencję w konwencie obejmowały kolejne województwa. W roku 2016 wydarzenie wraca do "kolebki", czyli na Śląsk.

Woj. śląskie stara się prowadzić aktywną politykę senioralną, realizując m.in. tzw. pakiet dla dojrzałych. W jego ramach na początku 2016 r. powołana została Śląska Rada ds. Seniorów, która liczy 20 członków. W tym samym roku uruchomiono serwis Seniorzy.slaskie.pl, w którym znajdują się informacje o wydarzeniach czy programach dla osób starszych. Innym elementem pakietu jest Śląska Karta Seniora, dzięki której osoby 60+ mogą korzystać z wielu ulgowych lub darmowych usług.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.