Rusza trzecia edycja akcji "Senior na drodze. Jestem bezpieczny"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   29 czerwca 2018 10:01


Rusza trzecia edycja akcji "Senior na drodze. Jestem bezpieczny" Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W czwartek (28 czerwca) ruszyła trzecia edycja akcji "Senior na drodze. Jestem bezpieczny", która ma na celu kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań w ruchu drogowym wśród osób w wieku 60+. Zdaniem organizatorów, ta grupa społeczna jest szczególnie narażona na w ruchu drogowym.

Organizowana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury akcja informacyjno-edukacyjna obejmowała dotychczas pięć województw, w których było najwięcej wypadków z udziałem najstarszych osób. W tym roku objęła już wszystkie województwa. W każdym odbędą się przeznaczone dla seniorów spotkania informacyjne.

Pierwsze z 34 spotkań odbędzie się już w czwartek, ostatnie - 19 października. Będą organizowane w większych miastach. Seniorzy będą mogli się na nich zapoznać z nowymi przepisami ruchu drogowego i zagrożeniami, jakie czyhają na nich na drogach. Organizatorzy we współpracy z policjantami i ratownikami medycznymi będą także zwracali uwagę na ograniczone możliwości psychofizyczne związane z wiekiem i prezentowali symulacje niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

W ramach akcji będą się również odbywały pokazy ratownictwa medycznego i rozmowy z policjantami, a także dietetykami. Na miejscu będzie też serwis rowerowy, który przeprowadzi bezpłatnie przeglądu jednośladów uczestników spotkania oraz doposaży je w światła, dzwonki i odblaski.

Jak tłumaczył PAP przedstawiciel ratownictwa medycznego Marcin Borkowski, w akcji chodzi o to, by najstarsza grupa społeczna nie była dyskredytowana, bo w związku z zachodzącymi dookoła zmianami seniorzy czasem mogą się czuć zagubieni.

Poinformował też, że na spotkaniach szczególną uwagę, poza ruchem drogowym, organizatorzy poświęcą zachowaniom prozdrowotnym i zachęcaniu seniorów do aktywności fizycznej, która nie obciąża organizmu, np. spacerów, truchtania, nordic walking.

Akcja zakończy się w przeddzień Europejskiego Dnia Seniora, który przypada na 20 października.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR