Ruszył program dofinansowujący projekty aktywizujące osoby starsze

POLITYKA SENIORALNA

Autor: PAP/Rynek Seniora   30 listopada 2018 17:15


Ruszył program dofinansowujący projekty aktywizujące osoby starsze Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nawet o 200 tys. zł mogą ubiegać się podmioty świadczące usługi na rzecz aktywizacji seniorów w ramach rządowego programu aktywności społecznej osób starszych, którego kolejna edycja właśnie ruszyła. Wnioski można składać do 21 grudnia.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało o starcie kolejnej edycji konkursu w ramach "Rządowego programu na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020". Celem programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych i wykorzystanie ich potencjału dzięki umożliwieniu im aktywności społecznej.

"Beneficjentami programu są nie tylko seniorzy, którzy w jesieni swojego życia mogą korzystać z oferty przystosowanej do swoich potrzeb czy kondycji zdrowotnej, ale również młodsze pokolenia, które mogą czerpać z życiowego doświadczenia starszych Polaków" - podkreśliła cytowana w komunikacie resortu szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

O dofinansowanie starać się mogą m.in. organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego. Oferty należy składać wyłącznie w wersji elektronicznej, w generatorze ofert dostępnym pod adresem https://asos2019.mpips.gov.pl. Dokumenty można składać do 21 grudnia, do godziny 16.00. Ministerstwo rodziny ogłosi wyniki konkursu najpóźniej do 15 marca 2019 roku.

Wysokość dotacji to maksymalnie 200 tys. zł. Podmioty, które starają się o dofinansowanie muszą dysponować co najmniej 10 proc. wkładem własnym. W projekcie budżetu na 2019 rok na realizację programu przeznaczono w sumie 40 mln złotych.

Rządowe dofinansowanie przeznaczane jest na tworzenie oferty aktywności społecznej pozwalającej na zagospodarowanie potencjału osób w wieku powyżej 60 lat. Priorytetem jest edukacja osób starszych, aktywność społeczna promująca integrację wewnątrz- i międzypokoleniową, a także partycypacja społeczna osób starszych i usługi społeczne dla seniorów.

W latach 2016-2018 na realizację programu przeznaczono blisko 114 mln zł. Z tych pieniędzy dofinansowano ponad 1,1 tys. projektów, z których skorzystało blisko 450 tys. osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR