Ruszył projekt katowickiej drogówki "Świadomy kierowca 50+"

POLITYKA SENIORALNA

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Seniora   26 kwietnia 2016 10:39


Ruszył projekt katowickiej drogówki "Świadomy kierowca 50+" Projekt „Świadomy kierowca 50+” ma poprawić bezpieczeństwo jazdy starszych kierowców. Fot. Robin Jakobsson/Flickr.com (CC BY 2.0)

Śląskie jest pierwszym regionem w kraju, w którym zdecydowano się na szkolenia dla starszych kierowców - informuje Dziennik Zachodni. Przypomina, że prawie 30 proc. wypadków w województwie powodują osoby po 50. r.ż.

Projekt „Świadomy kierowca 50+” realizują policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach, katowicki oddział Polskiego Związku Motorowego oraz Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Podczas warsztatów specjaliści przypominają podstawowe zasady związane z jazdą samochodem. Organizatorzy przewidzieli także wykłady o zmianach biologicznych postępującymi wraz z wiekiem oraz zajęcia z obowiązujących przepisów ruchu drogowego i konsekwencji prawnych wynikających z ich niestosowania. Uczestnicy uczą się także, jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedmedyczna ofiarom wypadków oraz prawidłowe rozpoznawanie własnych objawów chorobowych, które mają wpływ na kierowanie pojazdem.

Pierwsze zajęcia odbyły się 24 kwietnia 2016 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Katowicach. Kolejne warsztaty zaplanowano na 7 maja, 18 czerwca, 2 lipca, 20 sierpnia, 24 września, 15 października, 19 listopada oraz 10 grudnia.

Do udziału w projekcie można zapisać się za pośrednictwem strony www.slaska.policja.gov.pl. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Jak przypomina DZ, w 2010 r. doszło w woj. śląskim do 4016 wypadków, z czego 867 spowodowali seniorzy (21,6 proc.). W 2015 r. osoby starsze spowodowały już 28 proc. wypadków w regionie.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Rynek Seniora: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


POLECAMY W PORTALACH

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24 Rynek aptek House Market
    Portal Spożywczy Puls HR Koszyk cenowy Property Design Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.