Ruszyła kampania „Bezpieczny i Aktywny Senior”
Autor: MRPiPS/Rynek Seniora   15 grudnia 2016 15:35

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zainaugurowało kampanię „Bezpieczny i Aktywny Senior” .

Konferencja, podczas której zaprezentowano założenia kampanii informacyjnej, poświęconej bezpieczeństwu i aktywności osób starszych, odbyła się 15 grudnia w siedzibie MRPiPS. Uczestniczyli w niej parlamentarzyści, eksperci, samorządowcy, przedstawiciele policji.

- Nawet najlepsze przepisy prawne nie zagwarantują bezpieczeństwa - ważna jest świadomość społeczna, świadomość tego, co dzieje się wokół nas - mówiła otwierając konferencję inaugurującej kampanię „Bezpieczny i Aktywny Senior”  podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska. Przypomniała, że system zabezpieczenia społecznego to nie tylko świadczenia, ale i uprawnienia, gwarantujące bezpieczeństwo socjalne.

W trakcie konferencji zaprezentowano ulotkę i film promocyjny, pomagające w odpowiedzialnym i dobrym wyborze całodobowej placówki opiekuńczej da osób starszych.

- Bezpieczeństwo to wolność od zagrożeń o charakterze socjalno-bytowym. W tym kontekście ważne jest, żeby każda z najbliższych osób przebywająca w instytucji opieki była bezpieczna i w dobrych rękach – stwierdziła wiceminister Bojanowska.

Uczestnicy zapoznali się z Programem Wieloletnim „Senior +” na lata 2015-2020. Został on ostatnio rozszerzony i - jak twierdzi ministerstwo - lepiej dostosowany do potrzeb i oczekiwań seniorów oraz możliwości samorządów.

Zaproszeni prelegenci mówili o szeroko pojętym bezpieczeństwie osób starszych, w tym m.in. o nieuczciwych praktykach handlowych, wykorzystujących seniorów czy funkcjonujących nielegalnych placówkach opieki. Osobnym, równie ważnym tematem, była aktywność seniorów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekseniora.pl prosto na Twój e-mail

Rynek Seniora: polub nas na Facebooku

Obserwuj Rynek Seniora na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych


Dyskusje


  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu
    Dobrzemieszkaj Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Infodent24
    Rynek aptek House Market Portal Spożywczy Puls HR Property Design
    Koszyk cenowy Sady Ogrody Promocjada Puls HR